Додати до маршруту

Корсунь-Шевченківський ландшафтний парк

GPS координати: 49.41317749 31.26571655
Рейтинг:
2604 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Корсунь-Шевченківський парк - пам'ятник садово-паркового мистецтва. Він був закладений в 1782 році за наказом князя Станіслава Понятовського в стилі англійських ландшафтних парків на декількох островах річки Рось. Чітка композиція в парку відсутня:безліч алей, які переплітаються між собою, Відкривають відвідувачам нові пейзажі. Цей парк відрізняється від безлічі інших парків України, адже створила його сама природа, а не люди. З 1787 по 1789 року велась активна забудова парку, тут з'явилися альтанки для відпочинку, лавки та альтанки, давньогрецький храм, тріумфальна арка, єгипетський храм і висічений в скелі грот. У парку був розташований зоопарк, в павільйонах тримали павичів і фазанів. Аж до початку 20 століття Корсунь-Шевченківський сад був одним з кращих парків України.

Після революції, починаючи з 1918 року, парк став занепадати. За радянських часів він був названий «Парком імені Леніна». У 80-х роках 20 століття було прийнято рішення про проведеннямасштабної реконструкції в парку, Територію облагородили, відкрили кілька скульптур: композицію «Ян і Наталка», стелу за мотивами творів Тараса Шевченка, побудували міст і встановили альтанки.

Зараз в парку росте близько 300 видів рослин, є серед них і рідкісні види. Одне з найбільш унікальних місць в парку - цекаштан, під яким любив відпочивати Тарас Шевченко, Тепер під цим каштаном кожен турист може уявити, про що мріяв поет, спостерігаючи за прекрасною природою Корсунь-Шевченківського саду. На території парку є 6 мостів, зони відпочинку. Корсунь-Шевченківський ландшафтний парк є частиноюКорсунь-Шевченківського історико-культурного заповідникаі відкритий для відвідувачів.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі