Додати до маршруту

палац Корнякта

GPS координати: 49.84220123 24.03280067
Рейтинг:
2208 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У центрі історичного міста Львова на площі Ринок у будинку під номером 6 знаходиться палац Корнякта. Він належав самому багатого купця за всю історію Львова Костянтину Корнякту, якому за заслуги перед польськими королями було присвоєно дворянський титул і дозволено побудувати палац з шістьма вікнами. За справу взялися архітектори Барбон та Римлянин. В середині 17 століття палац був власністю польського короля Яна III Собеського, а зараз в ньому розташований історичний музей.

У палаці побувало багато видатних особистостей, а в 1686 році між Росією і Польщею було підписано «Вічний мир». За походженням Корнякт був греком і контролював торгівлю вином у всьому Чорномор'я. При вході в кам'яницю висіла гілочка ялини - вона означала, що в цьому місці торгують вином. У підвальному приміщенні знаходився винний льох і лише заможні львів'яни могли туди потрапити. Сьогодні це можуть зробити всі бажаючі.

Справжнє надбання палацу - його королівські зали, витримані в стилі ренесансу, а також готичний зал - пам'ятка світської готики 15 століття. Вам неодмінно варто побачити Італійський дворик, розташований у внутрішньому дворі палацу і оточений триярусній аркадою. Він побудований на зразок двориків Риму і Флоренції. Влітку там працює кафе, а також проводяться незабутні концерти, фестивалі класичної і джазової музики. Мимоволі уявляєш себе жителем маленького італійського містечка з українським шармом. Крім того, можна відвідати цікаві виставки і різноманітні мистецькі акції, які там проводяться.

Коментарі