Додати до маршруту

Каховська ГЕС, Нова Каховка

GPS координати: 46.77675629 33.37112808
Рейтинг:
10642 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Каховська гідроелектростанція входить в десятку найбільших ГЕС України і є шостою сходинкою в каскаді гідроспоруд на річці Дніпро. ГЕС і водосховище дозволяє постачати електроенергію і питною водою гостро потребують водних ресурсах регіони України - Херсонську і Миколаївську області.

Для будівництва і обслуговування ГЕС був побудований містоНова Каховкана місці села Ключове. Каховська ГЕС є стратегічним об'єктом особливої ​​важливості і знаходиться під охороною Національної Гвардії. На її території заборонено проводити фото- і відеозйомку.

Історія Каховської ГЕС

Будівництво гідроелектростанції було розпочато в 1950 році. Перший агрегат запустили через п'ять років, а останній зданий в експлуатацію в ще через рік, тоді ж сформувалосяКаховське водосховище.

Каховська ГЕС дала можливість економічно розвиватися цілого регіону, забезпечила електроенергією та питною водою весь південний схід України. Ціна за це теж була заплачена чимала - 257 тис. Га виняткових Дніпровських плавнів, тисячі гектарів орних земель і безліч недосліджених археологічних та історичних пам'яток назавжди зникли у водах Каховського моря.

За однією з легенд, під водою штучного моря знаходиться могила славетного в переказах і оспіваного в народних піснях кошового отамана Запорізької Січі Івана Сірка, непереможного воїна, мага-характерника, що володіє древніми знаннями і вміє обертатися сірим вовком.

У 2006 році була закінчена робота по модернізації Каховської ГЕС, побудовані нові корпуси будівель і виконана реконструкція автодорожнього покриття. Для модернізації було закуплено обладнання провідних європейських фірм - постачальників продукції для енергетичного машинобудування та електротехніки. Фінансував проект Світовий Банк, уряду Швейцарії та Канади.

Каховська ГЕС в цифрах

Каховська гребля складається з машинного залу, водозливної греблі гравітаційного типу довжиною 447 м, земляної греблі загальною довжиною 3273 м, однокамерного водяного шлюзу, а також залізничного та автомобільного переїздів, що проходять по території споруди. Загальна встановлена ​​потужність станції 351 МВт.

Параметри і характеристики Каховського гідровузла:

  • довжина напірного фронту гідровузла 3650 м, максимальний напір 16,5 м;
  • максимальна пропускна здатність води 21 400 куб. м / сек;
  • повний об'єм водосховища 18,2 куб.м;
  • площа дзеркала водосховища 2 155 кв.м.

Цікаві факти

  • При спорудженні Каховського водосховища було затоплено 90 сіл і область історичного Великого Лугу, символу козацької безпеки і волі.
  • Щороку води водосховища розмивають від 1 до 3 метрів берегової лінії.
  • На будівництві працювали близько 12 тисяч фахівців, величезна кількість техніки. Устаткування поставляли Харківські і Запорізькі заводи.
  • У 2000 році Каховської ГЕС присвоєно ім'я П. С. Непорожнего, головного інженера на будівництві Каховської ГЕС.

Як доїхати

Каховська ГЕС є перехрестям декількох загальнодержавних автомобільних і залізничних трас. Із Запоріжжя, Дніпра, Києва можна потрапити в Херсон, Миколаїв, Одесу, переїхавши через дамбу Каховського водосховища. З будь-якого міста України, подорожуючи до Криму, можна потрапити, проїхавши через Каховську ГЕС і Нову Каховку.

Коментарі