Додати до маршруту

Будівля Кабінету Міністрів України, Київ

GPS координати: 50.44768143 30.53347778
Рейтинг:
3819 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Найбільшою адміністративною будівлею столиці є будівля Кабінету Міністрів України вКиєві. Десятиповерховий історична будівля є пам'яткою архітектури. Від періоду зведення споруди тут розташовувався вищий виконавчий і розпорядчий орган - Рада Народних Комісарів, пізніше - Рада Міністрів УРСР, а з дня незалежності тут розміщується Кабінет Міністрів країни.

Історія будівлі

За радянських часів в будівлі Кабміну України розташовувався грізний Народний комісаріат внутрішніх справ (НКВС УРСР), для якого будівля і було побудовано в 1938 році. Звідси і стиль, що нагадує про ті суворі часи: високі колони, нижні поверхи облицьовані великими кам'яними блоками, фасад в формі півкола, що ховає в свої обійми. Інтер'єр в свою чергу має закруглені коридори і багато кутів, які полегшували оборону.

Однак за весь час існування будинок використовувався українським урядом. У 1997 році верхню частину споруди зафарбували в білий колір, що пом'якшило зовнішній жорсткий вид.

будівлю сьогодні

На сьогоднішній день будівля Кабінету міністрів, загальна площа якої становить 235 000 квадратних метрів, вважається найбільшим адміністративним будинком Україні. За будівлі Кабінету міністрів проводять екскурсії.

музей історії

Також тут діє музей історії урядів України. Представлені оригінальні матеріали, пов'язані з діяльністю колишніх керівників урядів, зокрема:

  • документи;
  • нагороди;
  • фотографії.

Відтворено інтер'єр робочого кабінету Голови Ради Міністрів СРСР. Відвідувачі можуть ознайомитися з технічними засобами, якими користувалися співробітники урядового апарату. Постійно поповнюється експозиція подарунків, отриманих керівниками і членами урядів України як подарунки державі.

як доїхати

Будівля Кабінету Міністрів України знаходиться на вулиці Михайла Грушевського, 12/2. неподалік розташованіВерховна Рада УкраїниіМаріїнський палац. Доїхати сюди можна маршрутками № 24, 24А, 62 і 238, поруч зупинка - «Вулиця Садова».

Контактна інформація:+38 (044) 256-63-33.

Коментарі