Додати до маршруту

Історико-меморіальний музей політичних в'язнів, Тернопіль

GPS координати: 49.55327225 25.59772873
Рейтинг:
1812 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В історії України було чимало важких сторінок, одну з них наочно демонструє унікальний Тернопільський музей політв'язнів. Він відкритий в 1996 році за ініціативою Союзу Політв'язнів і організації «Меморіал».

У будівлі вже давно немає катівень радянських спецслужб, і в підвалах не припадають порохом патріоти України, які виступали проти тоталітаризму, але моторошна атмосфера цього місця людських страждань залишилася. З 1944 по 1986 ріктут були слідча в'язниця та управління НКВД-КГБ. 17 камер для політв'язнів знаходилися в підвальному приміщенні. Допитували засуджених на верхніх поверхах, застосовуючи знаряддя тортур.

Відвідувачі музею можуть побачитиі камери, і карцери, і знаряддя тортур, і предмети тюремного побуту- все це в даний час відтворено. Є карта СРСР, де нанесені місця ГУЛАГівських таборів для політв'язнів в Сибіру. Також представлені макети такого концтабору і так званого вагона-телятника з гратами. У таких вагонах, мало відрізняються від вантажних, перевозили в'язнів.

Зібрано безліч матеріалів, що розповідаютьпро діяльність ОУН-УПАі його лідерах: Романа Шухевича, Василя Сидоре та інших. Науковці музею розкажуть про політичні репресії на Західній Україні.

Музей політв'язнів є філією Тернопільського державного краєзнавчого музею.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі