Додати до маршруту

Інститут іоносфери - одне з чудес СРСР

GPS координати: 49°40’36”N 36°17’34”E
Рейтинг:
3363 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Інститут іоносфери - це один з найбільших наукових, дослідницьких центрів, в яких проводяться дослідження космосу і сонячно-земних зв'язків за допомогою передового, точного обладнання. У 2001 р - цей дослідний центр був визнаний народним надбанням України. Харківські радари є унікальними для східної Європи.

інститут іоносфери

інститут іоносфери

Всього подібних радарів в світі налічується 11, при цьому 5 з них на території США. Будівництво їх почалося в 1966 р за часів розквіту космонавтики СРСР, а вже через 5 років були отримані перші результати для аналізу.

Інститут іоносфери НАН та МОН України

Інститут іоносфери НАН та МОН України

Взагалі історія виникнення Інституту іоносфери, м Зміїв: одного з чудес СРСР досить цікава. Після війни з ініціативи академіка Слуцкін і професора Брауде в ХЕТІ створюється радиофакультет, на якому, протягом п'яти років, велися роботи по створенню проекту ионосферной станції.

Інститут іоносфери, Зміїв

Інститут іоносфери, Зміїв

З цього моменту в Україні починаються активні дослідження среднеширотной іоносфери. На базі інституту було розроблено унікальний на той момент метод некогерентного розсіяння з метою дослідження іоносфери.

інститут іоносфери

Для проведення таких досліджень, під керівництвом В.І. Тарана, біля міста Змієва, була побудована унікальна для СРСР експериментальна база. Споруджено радарний комплекс з радарами НР діаметром 100 м., Так званий Харківський радар, інший діаметром 30 м., Крім того, радар з нагрівний стендом з діаметром антени 300/300 м.

інститут іоносфери

У 1991 р лабораторія перетворилася в інститут дослідження іоносфери. З 2009 р Інститут іоносфери НАН та МОН України.

інститут іоносфери

На базі Інституту постійно проходять різноманітні наукові конференції, основні напрямки це, звичайно ж, радіотехніка та все що пов'язано з прийомом і перетворенням сигналів. Так само існує і в інституті і власне друковане видання «Радіофізика і іоносфера», в якому публікуються дані досліджень і результати наукової діяльності інституту іоносфери р Зміїв.

інститут іоносфери

Інститут активно співпрацює з рядом зарубіжних дослідницьких центрів, серед яких один з кращих технічних вузів світу - Массачусетський технологічний університет.

інститут іоносфери

На жаль, після здобуття Україною незалежності, частина обладнання, яке було досить енергоємним, стала не по кишені молодій державі і в даний момент простоює без діла і практично без нагляду. Але це відкриває відмінну можливість для туристів помилуватися на величні твори Радянської інженерії.

інститут іоносфери

джерело:
zorge-richard.livejournal.com

GPS: 49 ° 40'36 "N 36 ° 17'34" E

Коментарі