Додати до маршруту

Іллінська церква, Суботів

GPS координати: 49.09439087 32.55476761
Рейтинг:
1874 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

За розпорядженням Богдана Хмельницького в 1653 році була споруджена Іллінська церква. Її побудували в якості родового склепу. З двох храмів, що знаходяться в Суботові - Михайлівського та Іллінського, в даний час уцілів лише один. данийсобор будувався в стилі козацького бароко.Відмінною особливістю цієї пам'ятки є те, щоІллінська церква і Богдан Хмельницький зображені на українській купюрі номіналом в 5 гривень.

Церква також будувалася як одна з частин оборонної лінії, на що вказують бійниці і значна товщина стін. Ще в радянські часи в храмі був створений музей про видатним гетьмана. На даний момент храм є діючим, хоча в ньому присутня частина експозиціїсуботівського музею. У цьому соборі по своїй волі і був похований Богдан Хмельницький. 1664 року гробницю розграбували поляки. За наказом воєначальника Стефана Чарнецького останки були викинуті, але в 50-х роках 20 століття в храмі було встановлено символізує надгробок.

Іллінська церква підноситься на горі. Навколо неї розташовуються надгробки. Написи практично всі вже стерті, але в них все ж міститься історичний дух і краса століть.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі