Додати до маршруту

Іллінська церква, Чернігів

GPS координати: 51.47783661 31.28420258
Рейтинг:
1601 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Іллінська церква знаходиться в історичній частиніЧернігова. Це місце не тільки релігійного плану, воно також цікаво і з архітектурно-культурної сторони. Церква приваблює туристів своєю історією і реліквіями.

Історія Іллінської церкви

Церква була побудована в 11 столітті. Це єдина однонефна церква з часів Київської Русі, яка збереглася до наших днів. Вона входить до складу комплексу Троїцько-Іллінського монастиря. Спочатку виконувала функцію баптистерія.

Після руйнувань, завданих татаро-монголами, Іллінська церква була відновлена ​​і розширена. Зі східного боку з'явилася риза, карнизи і кілька додаткових прибудов.

У 1649 році були проведені завершальні перетворення будівлі. Церква стала трикупольною. Було розширено бабинець. Будівля набуло рис українського бароко. Всі роботи були оплачені чернігівським козацьким полковником Степаном Подобайло.

Зараз будівля церкви занесено до реєстру архітектурних пам'яток України. Вона входить до складу заповідника «Стародавній Чернігів». Церква функціонує також як музей. Серед цінних реліквій - ікона Іллінської Божої Матері.

Як доїхати

На власному автомобілі вам слід їхати по трасі М01. Ви можете дістатися до Іллінської церкви на тролейбусі № 1 і маршрутках № 5, 15 і 16.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі