Додати до маршруту

Іллінецький кратер

GPS координати: 49°7’0”N 29°6’0”E
Рейтинг:
3710 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Іллінецький кратер - це місце падіння метеорита, яке відбулося більше 400 млн. Років тому, але удар був такої сили, що наслідки видно і сьогодні. Розташований цей нерукотворний пам'ятник біля містечка Іллінці, звідси і назва, який знаходиться в 40 км. від Вінниці, між селами Лугова і Іваньки.

Падіння метеориту

Падіння метеориту

Отже, що ж сталося? Іллінецький кратер виник внаслідок зіткнення космічного тіла масою 40 млн. Тонн і зразковим діаметром 230 - 300 м. З Землею. Таке зіткнення залишило воронку значних розмірів. За підрахунками вчених спочатку кратер мав глибину в районі 800 м., І діаметр близько 7 км. У кратері було зафіксовано підвищений вміст нікелю, кобальту і іридію, що підтвердило теорії вчених про неземне походження цього об'єкта. Ця місцевість несе на собі відбиток подій унікального межпланетарного масштабу, аналогів якому не так вже й багато у всьому світі.

Іллінецький кратер

Іллінецький кратер

Протягом декількох десятиліть вчені продовжують дослідження кристалічних утворень, знайдених на цій території. Тут був знайдений і найбільший в світі агат, який зараз знаходиться в Берлінському музеї. У Вінниці, тільки за останні роки відбулися кілька міжнародних конференцій, присвячених проблемам взаємодії малих космічних тіл з планетами Сонячної системи. Вінниця була обрана містом проведення конференції саме в зв'язку з тим, що вона знаходиться в безпосередній близькості від наслідків зіткнення.

Уламок метеорита в Іллінцях

Уламок метеорита в Іллінцях

Зараз кратер руйнується через мінливих погодних умов. Його обриси все важче розпізнати. Розпізнавальними знаками служать пара кар'єрів і кілька каменів химерної форми. На самому дні кратера розташувалося озеро, в якому, до речі, водиться багато риби. Облаштуванням кар'єра, з туристичної точки зору, ніхто не займається, а найчастішими гостями є невеликі дослідницькі групи.

Печера в кратері

Печера в кратері

Зараз через кратер прокладено кілька туристичних маршрутів, і люди, яких цікавить космічна тематика, можуть спробувати знайти осколки стародавнього метеорита. А місцеве озеро може послужити прекрасним місцем для пікніка та рибної ловлі.

Метеоритний кратер, Іллінці

Метеоритний кратер, Іллінці

джерело:
io.ua

GPS: 49 ° 7'0 "N 29 ° 6'0" E

Адреса: м Іллінці, ВІННИЦЬКЕ обл.

Коментарі