Додати до маршруту

Ічнянський національний природний парк

GPS координати: 50.84354782 32.37462997
Рейтинг:
1742 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На Чернігівщині останнім часом стало приємною тенденцією створення природних парків. Так, в 2002 році був створенийМіжрічинський ландшафтний парк. І ось, в 2004 році цей прекрасний край поповнився ще одним природним дивом. Це Ічнянський національний парк.

На території парку ви побачите багато балок і річкових долин, що утворилися завдяки річці Удай і її притоці - Іченька. При цьому всю територію заказника рівномірно покривають ліси, представлені в основному дубом, липою і грабом. Таке поєднання зустрічається тільки тут. Трав'яні і лісові болота покривають близько 11% всієї площі парку, а це - майже 1000 га.

Особливо красиво тутнавесні, коли цвітуть проліски і підсніжники. На території парку ростуть види дерев, чагарників і квітів, занесених до Червоної книги України. Не меншу цінність мають представники фауни. Так, тут можна побачити видру, Очеретянка, борсука, жука-оленя та ін.

На території Ічнянського паркуорганізовані два еколого-пізнавальних маршрутів: «В долині Іченька» і «Садове».

У долині Іченька

Шлях цього екологічного маршруту лежить в північно-західній частині парку, недалеко від села Хаенки. Найбільш вдалий час для цього маршруту - весна і літо. Тут ви побачите різнотрав'я луків, красиві пейзажі лісостепу і звичайно ж річки Іченька. Практично кожен день навесні зацвітають все нові і нові квіти. Тут панує незабутній аромат лучних трав. Цей маршрут забере у вас всього дві години. Його протяжність - 2, 5 км.

Садове

Маршрут підходить для більш активного відпочинку. Тут можна організувати, з дозволу адміністрації, відпочинок з розведенням багаття. Для цього біля невеликого ставка є спеціально організоване місце. На цій стежці ви побачите високі сосни, вікові дуби, ялина і багато інших дерев мішаного лісу. По дорозі маршруту вам будуть зустрічатися пізнавальні зупинки.

У парку все пристосовано як для одноденного відвідування, так і для більш тривалого. Є столи, лавочки, навіси від дощу.Можна взяти напрокат туристичне спорядження. Є спорудження з кімнатами готельного типу для тих, хто вирішить затриматися в цьому прекрасному куточку природи.

Відвідавши Ічнянський край, неодмінно варто побувати в самому місті - Ічні.Краєзнавчий музейміста повідає багато цікавого про історію цих земель. Також варто відвідати прекраснуСпасо-Преображенську церкву, А також білийВоскресенський храм.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі