Додати до маршруту

хутір Чубинського

GPS координати: 50.38343811 30.84626770
Рейтинг:
312 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У Києві єбагато місць, Про які навіть не всі корінні жителі знають. І дарма! Адже багато визначних пам'яток мають дуже цікаву історію.

Наприклад, ландшафтний заказник «Хутір Чубинського». Цей природний парк створений на місці колишньої садиби дужевідомого в Україні людини. Павло Чубинський - поет, фольклорист і автор слів гімну України. У 1862 році батько поета побудував тут будинок і розбив величезний сад. У 1994 році територія в 10 гектар була оголошена заказником загальнодержавного значення.

Місце це дійсноунікально. На території парку збереглися залишки дубових лісів, якими колись була покрита більша частина Лівобережної України. Тут ростуть дерева, вік якихперевищує 300 років. Крім дубів, ростуть у парку верби, клени, дикі груші та берези. Природа тут просто казкова! Навіть не віриться, що цей парк знаходиться в межах сучасного, розвиненого міста. У парку встановлено пам'ятний знак Павлу Чубинському. Нещодавно була побудована каплиця Святого Павла.

Знайти «Хутір Чубинського»дуже легко. Від станції метро «Харківська» треба доїхати на маршрутці до зупинки «Олександрівка». Потім варто перейти по шосе і ви побачите табличку заказника.

Коментарі