Додати до маршруту

Воскресенський собор (Суми)

GPS координати: 50.91185379 34.80069733
Рейтинг:
2626 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Воскресенський собор - це найбільший храм міста Суми. Саме його, частіше ніж інші пам'ятки обласного центру, зображують на туристичних сувенірах.

Більшість релігійних споруд в Україні овіяні легендами. Воскресенський собор не став винятком. Побудований в 17-18 століттях, храм став яскравим представником стилю українського бароко. У зведенні церкви активну участь брав засновник міста Г. Кондратьєв. Згідно з легендою, в стінах собору замурована його рідна сестра - отаманша бандитської зграї Марія, яку брат таким чином покарав за її злочини.

Довгий час Воскресенський храм захищав городян від набігів ворожих військ. Товсті стіни і велика кількість підземних ходів робили церква кращим фортифікаційною спорудою.

У нинішній час територія Воскресенського храму - це цілий церковний комплекс, який складається з головної будівлі, дзвіниці з ажурними гратами і скульптури «Камінь любові». Цікаво, що останні два об'єкти з'явилися вже в 20 столітті. Проте, це улюблені місця городян і туристів для фотосесій.

«Камінь Любові» є знаковим місцем для всіх закоханих. Основою цієї пам'ятки став камінь із Кани - міста, в якому Ісус Христос благословив молоду сім'ю. За повір'ям, дотик до скульптури приносить любов, удачу в стосунках.

Найстаріший храм Сум знаходиться по сусідству зСпасо-Преображенським собором. У денний час ці споруди доповнюють один одного, а з настанням сутінків Воскресенська церква втрачається в тіні свого яскраво освітленого брата.

Цікаво, щоВоскресенський храм - це єдина споруда, яке зберегло гармонійне поєднання кам'яного і дерев'яного українського зодчества. Нижній ярус церкви освячений в ім'я Андрія Первозванного, а верхній - Воскресіння Господнього.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі