Додати до маршруту

Губківський замок, Губків

GPS координати: 50.82638168 27.04501724
Рейтинг:
603 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На скелястому березі річки видно руїниколись могутнього замку. На місці, де раніше височіли величезні міцні стіни, тепер панують дикі трави. Між руїнами веж виє вільний вітер, руйнуючи межі володінь. У небі над замком витають чорні птиці. Своїми голосами вони наповнюють тишу, немов оплакують колишню велич маєтку.

Ні, це не опис якогось далекого замку в Англії або Німеччині. Це Губківський замок на березі Случі, який був побудований в 15 столітті. Після руйнування татарами, був відновлений князями Семашко. На той час це булонайбільш укріплена спорудаВолині. Чотири кутові вежі, стіни з бійницями, в'їзні ворота і підйомний міст утворювали собою величезну фортифікаційну систему. Здавалося, ці стіни витримають будь-який напад, місця безпечніше годі й шукати. Замок будували на століття.

Доля розпорядилася інакше. Руйнування татарами було не останнім, за ним послідувало ще декілька. Під час повстання С. Наливайка (в 1596 році), Губківський замок був захоплений козаками. В ході Північної війни російські війська зруйнували частину укріплень. Останнім ударом для замку став напад шведських військ в 1708 році. Тоді замок остаточноперетворили в руїни. З тих пір його не відбудовували.

До руїн замку стікається багато туристів. Багато хто приїжджає сюди для того, щобдоторкнутися до історії, Відчути все, що відбувалося тут. До наших днів збереглися ділянки стін вежі і палацу. Також уцілів замковий колодязь. Доступ до руїн вільний.

Коментарі