Додати до маршруту

Державний музей іграшки

GPS координати: 50.44094467 30.53798866
Рейтинг:
3052 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Понад 15 тисяч іграшок можна побачити у Державному музеї іграшки в столиці України - Києві. Вперше ідея створення такого закладу зародилася ще в 1933 році, але лише через сімдесят років, в 2005 році, музей іграшок почав приймати своїх перших відвідувачів. Нині музей підпорядковується Міністерству освіти і науки та розповідає про історію народних і промислових іграшок з усієї України. Крім того, тут можна побачити унікальні авторські експонати українських майстрів і майстринь.

Основою експозиції музею стала десятитисячний колекція іграшок, яку почали збирати ще на початку минулого століття. Сьогодні ж збори ледь уміщається в трьох великих виставкових залах, кожен з яких має певне тематичне і змістове наповнення. Так, в першому залі ви дізнаєтеся історію появи тих чи інших іграшок. Другий зал здивує вас багатою колекцією народних зразків дитячих іграшок, деяким з них вже понад сто років. У третьому залі ви побачите ексклюзивні авторські іграшки ручної роботи, аналогів яким немає в світі.

Відвідавши музей іграшок, кожен його гість має можливість зануритися в минуле, коли наші бабусі і дідусі грали ляльками-міліціонерами, солом'яними бичками, глиняними брязкальцями, дерев'яними солдатиками. Тут можна побачити перших дерев'яних трансформерів, виготовлених ще в 30-х роках минулого століття. Тоді такі іграшки перетворювалися не в різноманітних роботів, а в тварин і на машинки сільськогосподарського призначення. Є тут і неваляшки, і целулоїдні фігурки та мотанки, і одне з перших лото. А ще в музеї знаходяться унікальні настільні ігри.

Музей пишається своєю незвичайною колекцією ляльок, яких в експозиції налічується понад триста фігур. Не можна обійти увагою розкішних представниць цієї колекції - ляльок в пишних яскравих сукнях з елегантними зачісками і крихкими туфельками. Крім того, тільки в Київському музеї іграшки можна побачити відомих целулоїдних пупсиків і ляльок певних професій - лікарів, міліціонерів, вчителів. Є в музеї і перші ляльки Барбі 1960-1980 роках, і колекція ляльок в народних вбраннях 36 країн світу. Але найцікавішими експонатами залишаються ляльки, виготовлені з природних матеріалів з натуральними барвниками.

Державний музей іграшок славиться і тим, що в його стінах зберігається лялька академіка Богомольця, свого часу установі подарувала його невістка. Нарешті, саме тут можна побачити найстаріші зразки іграшкової посуду і меблів, дитячих залізниць і планетоходов, машинок, пістолет, брязкалець і літачків, які зараз викликають безліч спогадів у людей похилого віку відвідувачів музею і дивують своєю невибагливістю сучасних дітей.

Державний музей іграшки знаходиться на Кловському узвозі в Києві. Найближчі станціями метрополітену є Кловська і Арсенальна. Також сюди можна дістатися громадським транспортом. Вихідні дні - неділя і понеділок.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі