Додати до маршруту

Палац Голіцина, Тростянець

GPS координати: 50.47413635 34.95580292
Рейтинг:
2775 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Палац Голіцина вТростянцівідомий як культурний комплекс, який об'єднує краєзнавчий музей, художню галерею і музей шоколаду. Маєток відвідували відомі люди 19 століття, відвідайте і ви.

Історія палацу Голіцина

Розкішний садибний будинок, побудований в стилі неокласицизму з елементами бароко, був побудований спадкоємцями Тимофія Надаржінского в 1762 році.

Рід Голіциних отримав садибу в якості приданого. Вони володіли будівлею до 1874 роки, потім продали землі купцеві Марко, а той перепродав Леопольду Кенігу. У другій половині 19 століття середню частину будівлі розібрали і побудували заново. Також змінили планування, головну частину будівлі з'єднали з флігелями.

В інтер'єрі чудового палацу збереглися парадні сходи, що ведуть на другий поверх, дверні портали і танцювальний зал, прикрашений ліпниною і скульптурою. Палац знаходиться в оточенні розкішного парку з озером і чудовими парковими скульптурами.

Особняк відвідало чимало відомих людей того часу. Так до палацу прибув талановитий композитор П. І. Чайковський. І тут автор музичних творів написав увертюру до першого симфонічного твору за драмою «Гроза».

За радянських часів в маєтку розміщувався дитячий сад, а потім будівлю просто пустувало. Вже за незалежної України всередині відкрили краєзнавчий музей, картинну галерею і кімнату з експозицією, яка присвячена П. І. Чайковському.

У 2012 році в лівому крилі садиби був відкритий музей шоколаду. У солодкому царстві можна сфотографуватися на тлі шоколадних скульптур індіанця, корони, великого какао-бобу, а також спробувати різні сорти цих ласощів.

Як доїхати

Маєток знаходиться в місті Тростянець Сумської області на вулиці Миру, 16. Якщо ви на авто, то зСумпотрібно рухатися по трасі Н12, так ви приїдете в пункт призначення. А також з Тростянцем є зручне залізничне сполучення з обласного центру.

Час роботи: 8: 00-17: 00, вихідні - вівторок, середа (музей шоколаду - без вихідних).

Цей об`єкт у статтях

Коментарі