Додати до маршруту

глибокий яр

GPS координати: 49.43623734 31.16789055
Рейтинг:
1416 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Глибокий яр - історична територія, що розкинулася на просторах села Виграїв (Корсунь-Шевченківський район, Черкаська область). Знаходиться він на самій околиці села, в його південно-західній частині. Дана місцевість має велике історичне значення для України. Саме тут, в далекому 1648 року, відбулася знаменитаКорсунська битваміж військами українського гетьмана Богдана Хмельницького та поляками, під керівництвом гетьмана Миколи Потоцького.

Протистояння закінчилося повним розгромом польських військ. За перемогу козаків виступала навіть сама природа - лісиста місцевість була серйозною перешкодою для ворога і заважала йому розвернутися в повну силу. Козацький полк, яким керував реєстровий козак Максим Кривоніс, влаштувавзасідку в Глибокому Яру. Ця засада і стала вирішальною в битві з ненависним ворогом.

Після перемоги село отримало свою нинішню назву, а яр став називатися різані. Залишки окопів, викопані тоді козаками, дожили до наших часів. У 2008 році на місці Корсунської битви встановили пам'ятний монумент.

Коментарі