Додати до маршруту

Географічний центр Європи, Музей Колиба

GPS координати: 47.96298218 24.18757439
Рейтинг:
3310 Переглядів 1 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Село Ділове розташоване в Рахівському районі. Воно вважається однією з головних визначних пам'яток Закарпаття, адже саме в цьому місці знаходиться географічний центр Європи. Найперший монумент був встановлений тут ще в середині 19 століття. Сюди протягом багатьох десятиліть прагнуть потрапити туристи з різних країн, щоб побачити, де перетинаються лінії, що з'єднують різні точки нашого континенту

Сьогодні на узбіччі дороги Мукачево-Рогатин центр Європи відзначений двометровим стовпом, створеним в 70-х роках минулого століття. Поблизу знаходиться ще один пам'ятник, який був спроектований трохи пізніше - в перші роки незалежності України. Це монументальне панно, яке повідомляє проїжджаючим про значущість цієї ділянки дороги. Для зручності автомобілістів уздовж траси обладнана невелика стоянка.

Відвідавши це цікаве місце, ви також зможете побачити розташовані на гірському схилі пам'ятні знаки, що розповідають про історію України, традиції Закарпатського краю, його унікальному тваринний і рослинний світ.

Для бажаючих відпочити серед дивовижних місцевих лісів на мальовничій галявині облаштована затишна альтанка, а в сосновому бору б'є джерело з кришталево-чистою цілющою водою. Крім того, в селі є чотири церкви. Відвідайте дерев'яний храм Успіння Пресвятої Богородиці, зведений в далекому 1750 році.

Ще одним цікавим об'єктом, розташованим в селі Ділове, є Музей-Колиба. Він унікальний тим, що тут зібрана величезна колекція експонатів, що розповідають про життя місцевого населення різних епох. У музеї ви побачите різноманітні предмети побуту, одяг, посуд, хатнє начиння, сувеніри. Тут же можна покуштувати страви знаменитої гуцульської кухні, приготовані майстерними закарпатськими кухарями. Під час подорожі по Рахівському району, вам також буде надана можливість спробувати смачний хліб, яким здавна славиться місцева пекарня.

Село Ділове знаходиться в 190 кілометрах від міста Ужгорода та на відстані 140 кілометрів від Івано-Франківська. Кілька разів в день з обласного центру Закарпаття сюди ходять маршрутні таксі та рейсові автобуси. Поїздка від автовокзалу Ужгорода до села Ділове забере у вас приблизно 5,5 годин.

З огляду на, що село розташоване всього в 50 кілометрах від україно-румунського кордону, то на протилежному березі місцевої річки Тиси можна побачити румунське село Вішівска Долина. Якщо вам пощастить, то ви почуєте, як місцеві жителі перемовляються через річку на специфічному закарпатському діалекті.

Коментарі

  • Руслан Басюк

    від Руслан Басюк | 20 липня 2017

    Цікаве місце, але зовні - нічого особливого.
    0 0