Додати до маршруту

Генуезька (Судакська) фортеця

GPS координати: 44°50’35”N 34°57’32”E
Рейтинг:
2220 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Генуезька (Судакська) фортеця

Генуезька (Судакська) фортеця

Генуезька (Судакська) фортеця - єдина генуезька цитадель, що збереглася в Криму. Вона розташована на конусоподібної горе і займає площу 29,5 га.

Генуезька (Судакська) фортеця. оборонна стіна

Генуезька (Судакська) фортеця. оборонна стіна

Фортеця має два яруси оборони: нижній представляє собою потужні оборонні стіни і башти, верхній складається з Консульського замку і веж, з'єднаних стіною, на самій вершині знаходиться Дозорна вежа, названа в народі «Дівочої».

Генуезька (Судакська) фортеця

Генуезька (Судакська) фортеця

Мілет - був найбільшим містом в Малій Азії, був метрополією багатьох грецьких колоній на Чорноморському узбережжі.

Генуезька (Судакська) фортеця. Дівоча вежа

Генуезька (Судакська) фортеця. Дівоча вежа

Генуезька (Судакська) фортеця - унікальний, світового значення пам'ятник середньовічної архітектури. Вона розташована на стрімкій з боку моря Кріпак стіні - стародавньому кораловому рифі.

Генуезька (Судакська) фортеця

Зі сходу і півдня цитадель неприступна, із заходу - важкодоступна, з північного сходу доступ перепиняє глибокий рів. Протягом сорока з гаком років нові володарі зводили потужну фортецю, використовуючи при цьому вже існуючі укріплення.

Генуезька (Судакська) фортеця. ворота

Генуезька (Судакська) фортеця. ворота

В стіни вмуровано кам'яні плити, на яких висічені герби і написи, що повідомляли, при якому консулі і коли споруджувалася та або інша вежа.

Генуезька (Судакська) фортеця. Портова вежа

Генуезька (Судакська) фортеця. Портова вежа

Дуже цікаві збережені написи на воротах і вежах нижньої кріпосної стіни. Під бійницями вежі Беріабо ді Франки ді Пагано знаходилася плита з написом:

Генуезька (Судакська) фортеця. консульський замок«1414 року в четвертий день липня, будівля дійсної фортеці вся закінчена ...».

З доступної північного боку її оперізував рів з водою, перед воротами був підйомний міст, а фортечні споруди тяглися на захід, перегороджуючи шлях в Судакскую гавань. За стінами фортеці знаходилися міські передмістя. Коли турки висадилися в затоці Феодосії (1475), фортеця непохитно захищалася. З усіх генуезьких колоній Солдайя впала останньої. За переказами велика група захисників міста на чолі з консулом Христофоро ді Негро замкнулася в головному храмі. Всі вони загинули, коли турки підпалили будівлю (археологи дійсно знайшли на цьому місці безліч обгорілих кісток). Лише невелика частина жителів Солдайи врятувалася, спустившись по обриві скелі (або потайним ходом) до кораблям.

Генуезька (Судакська) фортецяНі з чим не порівнянне враження залишає замок - традиційна цитадель, фортеця усередині фортеці. Трохи похмурий внутрішній дворик, бійниці, влаштовані так, що під обстріл потрапляв кожен, хто наближався, залишки перекидних містків, зубчаста стіна від замку до Георгіївської вежі і широко відкрита в бік моря кам'янистий майданчик, захищена цією стіною ...

В даний час «Судакська фортеця» під охороною держави. На її території ведуться науково-дослідні та реставраційні роботи.
На сьогоднішній день збереглися: прівратную зміцнення, Головні ворота, Вежа Бернабо ді Франки ді Пагано, Кругла башта, Башта Лукині де Флиско Лавани, Вежа Коррадо Чикало, Безіменна башта, Башта Якобо Торселло, Вежа Джованні Маріоні, Вежа Гварко Румбальдо, Кутова вежа цитаделі, консульська вежа, Георгіївська вежа, Дозорна башта, башта Фредеріко Астагвера, Храм на консолях, Храм-мечеть, Храм Дванадцяти апостолів, Приміщення-склад, Цистерна, Залишки казарм.

Генуезька (Судакська) фортеця

Крім того, на території фортеці збереглися руїни кафедрального собору Пресвятої Діви Марії. На вершині Фортечний гори (157м) височіє Дівоча вежа (вона ж Дозорна), що є частиною знаменитої Генуезької фортеці.

Генуезька (Судакська) фортеця. В музеї

Генуезька (Судакська) фортеця. В музеї

Фортеця прекрасно збереглася, не дивлячись на те, що будували її дуже давно, з 1321 по 1469 роки. Призначення деяких будівель ще не розгадано. Але потужні оборонні вежі і стіни Судацької фортеці вражають і в наш час, і довго ще ви будете бродити серед древніх стін, як-то по-особливому відчуваючи влада часу - і давно пішов, і продовжує зараз свій біг.

GPS: 44 ° 50'35 "N 34 ° 57'32" E

Адреса: м Судак, с. Затишне, АР Крим

Контакт: +38 (06566) 2-10-29

Цей об`єкт у статтях

Коментарі