Додати до маршруту

Фонтан «Дзеркальний струмінь»

GPS координати: 49.99871063 36.23449326
Рейтинг:
1688 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Скляна, або Дзеркальна, струмінь - цеодин із символів Харкова.Альтанка і фонтан знаходяться в самому серці міста - всквері Перемоги. За легендою, вони з'явилися в 1947 році за бажанням Першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова. Офіційна назва, яке отримало улюблене місце відпочинку харків'ян, - Пам'ятник Перемоги.

Мало хто зараз пам'ятає історію цих місць. Кілька століть томутут знаходилося кладовище. У 18 столітті на його території була побудована церква.Спершу її звели з дерева, а потім зробили кам'яної. Але місто стрімко ріс, житлових кварталах не вистачало місця. Тоді кладовищі скасували. А саму церкву, навпаки, добудували - за величиною вона стала другою в місті післяУспенського собору. З приходом радянської влади релігійна споруда була знесена. Замість храму збиралися побудувати музтеатр, де б розміщувався цирк, театр і кінотеатр. Однак ці плани не судилося втілити в життя.

Територія колишнього кладовища була порожня. Її вирішили використовувати як тролейбусний парк під відкритим небом. Але панорама все одно була абсолютно непрезентабельна. І ось, побачивши пустир з вікна обкому, Хрущов, нібито, вилаяв главу харківських комуністів за сумний пейзаж. В результаті обговорення було вирішено спорудити на цьому місці фонтан-альтанку. Чи правдива ця легенда, тепер сказати складно.

За радянських часів сквер заклали народними зусиллями. Поруч з альтанкою спорудили басейн, який спершу обнесли цегляним, а потім гранітним огорожею. заразДзеркальний струмінь - одне з найпопулярніших місць, Де проводять своє дозвілля і жителі, і гості Харкова.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі