Додати до маршруту

Форт «Північна Балаклава», кефалі-Вриси

GPS координати: 44.50444412 33.60749817
Рейтинг:
1565 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Форт «Північна Балаклава» знаходиться в урочищі Кефало-Вриси Балаклавського району на схилах однойменної гори. Його висота над рівнем моря досягає 212 метрів, що обумовлено призначенням цю історичну споруду.

Історія форту «Північна Балаклава»

Форт «Північна Балаклава» був зведений для захисту двох міст - Балаклави іСевастополяз боку суші. Автором даного проекту, як, втім, і всієї укріплювальної лінії в цьому районі, став відомий військовий інженер В. Н. Полянський.

Будівництво форту датується 1912-1915 роками. Конструкція споруди являє собою цілусистему досить глибоких і довгих ровів, Вирубаних з певною послідовністю в скелі. Частина з цих ровів має бетонні стіни (повністю або частково). Їх максимальна глибина місцями доходить до 3-х метрів, а протяжність - до 2-х кілометрів.

таємниці підземелля

Східний і західний рів з'єднує між собою бетонований штольня. Усередині вона обладнана ліжками (240 штук) і шахтами зі спеціальними сходами, за якими можна вибратися на поверхню землі. Крім того, всі стіни підземної штольні мають вентиляційні отвори.

Під час Другої світової війни підземна частина форту «Північна Балаклава» використовувалася німцями, за своїм прямим призначенням, в якості госпіталю. Доказом цього є дожили до наших днів залишки підвісних ліжок. У різні часи на території фортувипробовувалися авіабомби, зберігалася зброя і боєприпаси.

Сьогодні форт «Північна Балаклава» - це легендарне спорудження, яке притягує екстремальних туристів з усіх куточків країни і не тільки. Більшість його укріплювальних конструкцій, в тому числі і штольня, зберегли свій колишній вигляд, будучи німими свідками подій минулих років.

Коментарі