Додати до маршруту

Поле Берестецької битви

GPS координати: 50.34758759 25.19870949
Рейтинг:
1504 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У 1651 році, під час Визвольної війни українців проти польського панування, під Берестечком розігралася велика битва. Вона стала трагічною сторінкою в історії України іПольщі.100-тисячне військо запорізьких козаків під проводом гетьмана Богдана Хмельницького та 30-тисячне військо кримських татар воювали з 300-тисячною армією Речі Посполитої. Козаки були розбиті, загинули тисячі, і Хмельницький змушений був укласти невигідний для українців Білоцерківський мир з польським королем Яном Казимиром.

[Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» знаходиться на місці, де кипіли бої між козаками і поляками. Тут є музей, пам'ятник селянам-повстанцям і козакам.

Увічнити пам'ять козаків ще на початку 20 століття вирішили монахиПочаївської лаври. З їхньої ініціативи булапобудована унікальна церква-пам'ятник Св. Георгія в стилі українського бароко. Храм не має аналогів. Його вхід одночасно є і іконостасом. Крім того, храм цей триярусний - в ньому три діючих церкви: Георгіївська, балконні церква Бориса і Гліба ікаплиця-усипальниця Параскеви П'ятниці під землею, Де покояться останки загиблих козаків.

Підземний хід веде від усипальниці до Михайлівської церкви. За переказами, в ній молився перед битвою Хмельницький. Церква перебувала в селі Острів, але була перенесена на Журавлиха.

Щоб утримувати усипальницю, на початку 20 століття заснували і монастир - Свято-Георгіївську обитель. За радянських часів її закрили. Але заразтут відроджено чоловічий монастир УПЦ Київського патріархату.

Коментарі