Додати до маршруту

Джарилгачський національний природний парк

GPS координати: 46.02539825 32.90406418
Рейтинг:
258 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Джарилгачський національний природний парк розташований на однойменному острові Скадовського району. До заповідної парковій зоні також відноситься і затока, що омиває його територію. Парк був створений в грудні 2009 року за указом Президента України Віктора Ющенка.

Даний комплекс має величезне значення міжнародного рівня. Парк відноситься до маршрутних ланцюжків сезонних перельотів пташиних зграй, які переміщаються з європейських країн на азіатський континент і навпаки. Паркова площа становить близько 10 тис. га, до складу яких також входять земельні угіддя Скадовського дослідного лісомисливського господарства.

У затоці проживає кілька десятків видів представників морської фауни, серед яких зустрічаються і досить рідкісні тварини. З них: 4 види безхребетних і 12 видів риб, занесених до Червоної книги України.

На острівній частині парку проживають парнокопитні, земноводні, ссавці мешканці: благородні олені, муфлони, лані та ін. З птахів тут зустрічається лебідь, кулик, чайка, качка, крячок, каравайка, чапля і навіть пелікан.

Природа паркової зони дуже красива і різноманітна. До наших днів на острові збереглися кілька видів зникаючих рослин і квітів, серед яких одна з найрідкісніших рослин України - золотобороднік. Щоб зберегти природну красу і багатство парку, через рік після його відкриття вся заповідна зона була віддана під спеціальну охорону.

Джарилгачський національний парк - це казка наяву. Відвідавши його один раз, вам захочеться повернутися сюди знову. Особливу привабливість парк має в теплу пору року. Влітку тут можна не тільки помилуватися природою або відпочити в тіні дерев, а й із задоволенням викупатися у найчистішій затоці.

Коментарі