Додати до маршруту

Палац Потоцьких у Львові

GPS координати: 49°50’16”N 24°1’38”E
Рейтинг:
4338 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Палац Потоцьких у Львові - один з найкрасивіших зразків архітектури міста Лева. Палац належав впливовому роду польських магнатів Потоцьких, так званих королів Поділля. Будова вражає своєю вишуканістю. Можна сказати, що в триповерховій будівлі немає нічого зайвого. Така риса була характерна французькій архітектурі класичного стилю. Це не єдиний палац Потоцьких на території України, але саме він використовувався для зустрічей з особливо важливими гостями.

Палац Потоцьких у Львові

Палац Потоцьких у Львові

Почалося будівництво з придбання невеликої ділянки землі в центрі Львова в першій половині XIX століття. Коли власником ділянки став Альфред II Юзеф Потоцький, який займав посаду прем'єр міністра Австро-Угорщини, він вирішив, що для урочистих зустрічей і світських раутів йому необхідна резиденція гідного рівня.

Палац Потоцьких, Львів

З цього моменту починається історія існування палацу. Стару споруду було знесено в 1861 р, а будувати новий палац почали через 20 років. Головним архітектором проекту був призначений француз Людвіг де Верні. Сумарна площа палацу становить понад 3000 квадратних метрів. З них 900 припадає на цокольний поверх і 800 на перший поверх, призначений для прийому гостей.

Палац Потоцьких Львів

Палац Потоцьких у Львові - це Н-образне будівля, на вулиці Коперника 15. На даний момент це один з найбільш красивих архітектурних ансамблів на території України. Входом на територію палацу є масивні арочні ворота, виконані відповідно до стилю всього палацу. Над аркою розташовується родовий герб Потоцьких, на якому зображені обладунки і хрест.

Палац Потоцьких Львів

Для зручності під'їзду карет перед замком були обладнані спеціальні майданчики, своєрідний паркінг. Всі вікна і балкони будівлі прикрашені скульптурно-декоративним оформленням. Парадний вхід веде в головні зали. Саме тут проходили всі важливі і урочисті заходи. У декоруванні інтер'єру використовувалися тільки дорогі породи дерева, мармур, ліпнина і позолота. Кімнати були обставлені відповідно до вимог часу, а на стінах висіли картини відомих живописців.

Палац Потоцьких у Львові

Навіть сьогодні відчувається велич обстановки, здається, що палац з хвилини на хвилину чекає дорогих гостей. Час не змогло знищити таку красу, хоча в 1919 р під час параду, на палац впав літак, в палаці почалася пожежа, і верхні поверхи сильно постраждали. На відновлення пішло кілька років, і через це вигляд будівлі був трохи змінений. Після Великої Вітчизняної війни будівля використовувалася як Інститут геохімії та геології горючих корисних копалин.

Палац Потоцьких, Львів

Палац Потоцьких, Львів

З 70-х років минулого століття в палаці знаходився центральний міський ЗАГС. На початку 2000-х будівлю передали Львівській галереї мистецтв. На початку експозиції знаходяться зразки античного мистецтва. У наступних залах можна насолодитися творами таких художників як Ф. Гойа, С. Річчі, М. Базатті, Ж. Герена і багатьох інших. Поруч з палацом відкрився Музей давньої української книги. Також, на першому поверсі знаходиться каплиця з іконою Львівської Богородиці.

Цікаво, що схожість з французької архітектурою широко використовувалося під час зйомок сцен історичних фільмів. Наприклад, в знаменитій екранізації «Трьох мушкетерів» цей палац використовували як особняк де Тревіль.

джерело:
availme.org, questrum.livejournal.com

GPS: 49 ° 50'16 "N 24 ° 1'38" E

Адреса: вул. Коперника 15, Львів

Контакт: +38 (032) 298-67-99

Цей об`єкт у статтях

Коментарі