Додати у маршрут

Палац Потьомкіна

Регіон:
GPS координати: 48°27’39”N 35°4’16”E
Рейтинг:
350 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Будівля, яку зараз служить палацом студентів Дніпропетровського національного університету, три століття тому було резиденцією однієї з найбільш суперечливих постатей вітчизняної історії князя Потьомкіна. У той час ці землі належали козаку Лазарю Глобі. Потьомкін викупив їх за суму 3000 рублів і почав будівництво своєї чергової садиби.

палац Потьомкіна

палац Потьомкіна

Це було перша кам'яна будівля в місті і до його будівництво підійшли з усією відповідальністю. На будівництво запрошувалися кращі архітектори того часу, але догодити було складно. За однією з легенд князь сам намалював майбутній палац, а архітектори лише допрацювали деталі. Проте, офіційними авторами проекту стали Михайло Казаков і Клод Геруа. Вважається, що свою лепту вніс і Іван Старов, відомий архітектор, особистий знайомий князя, автор проекту Таврійського палацу в Петербурзі.

Палац Потьомкіна, Дніпропетровськ

Палац Потьомкіна, Дніпропетровськ

Палац дивує прекрасним поєднанням воістину царської величі і простоти глибинки. Умовно будівлю можна розділити на три частини: центральна, і бічні крила. У центрі знаходився величезний зал для балів з двома меншими по боках. Зал був величезний і складалося враження, що в нього може вміститися ціла армія. У крилах розташувалися в основному спальні кімнати і кімнати побутового призначення. Прекрасним доповненням став парк в англійському стилі. Під англійським стилем мався на увазі парк максимально наближений до дикої природи. З'явився він на місці фруктових садів Глоби. Головним дизайнером парку став спеціально запрошений майстер з Британії Вільям Гулд.

Колонада біля палацу Потьомкіна

Колонада біля палацу Потьомкіна

Примітно, що самому Потьомкіну не було судилося побачити свою Катеринославську резиденцію. Будівництво замку збіглося за часом з Російсько-Турецької війною. У 1791 р князь несподівано помер по дорозі до Миколаєва.

Палац студентів Дніпропетровського національного університету

Палац студентів Дніпропетровського національного університету

Без господаря маєтку почало занепадати. У 1837 році було прийнято рішення про передачу приміщень палацу в користування місцевим дворянству. Пізніше в ньому розташувався музей старожитностей, де знаходилася прекрасна колекція монет і античних старожитностей. Під час Великої Вітчизняної війни замок був зруйнований. Реставрація розпочалася в 1952 за проектом архітектора Баранського і Глушакова. На жаль, оригінальних креслень будівлі знайти не вдалося, в результаті чого будівля була дещо змінена. Починаючи з 1961 р палац культури студентів носить ім'я першого космонавта Юрія Гагаріна.

Адреса: м Дніпропетровськ, пл. Шевченко, 1, парк ім. Шевченко

Контакт: +38 (056) 744-61-55, 744-15-52

Цей об`єкт у маршрутах

Коментарі