Додати до маршруту

палац Любомирських

GPS координати: 49.84170151 24.03310013
Рейтинг:
1562 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У центрі історичного міста Львова розташований палац Любомирських, в будинку під номером 10. Три фасаду споруди виходять на площу Ринок, вулиці Руську і Федорова. У 1760 році князь Станіслав Любомирський купив кам'яницю у князя Яна Сапіги і ще кілька будівель в готичному стилі, а потім об'єднав їх в єдине споруда, яка зараз носить його ім'я & ndash; палац Любомирських. У 1763 році за проектом архітектора Яна де Вітте було вироблено фундаментальне перетворення. Багато відомих архітекторів і скульпторів працювало над будівництвом. Палац витриманий в стилі бароко, його фасад розчленований пілястрами і карнизами, а вікна мають рельєфні обрамлення. Аттик декорований люкарнами, картуші та фігурою орла. Крім того, ви можете побачити елементи військової атрибутики.

& Nbsp;

Палац ще називають будинком орла. В кінці 18 століття тут була резиденція австрійських губернаторів Галичини. В кінці 19 & ndash; початку 20 століття в будинку знаходилися різноманітні культурно-освітні установи, які відвідували багато видатних діячів української культури. Готична кладка і підвальні приміщення, де раніше були розташовані пивні, були побудовані в 17 столітті. Про це свідчить картуш 1695 року на різьбленому кам'яному порталі, який виходить на вулицю Федорова.

& Nbsp;

На сьогоднішній день у палаці розташований Музей етнографії та художнього промислу, де представлені рідкісні експонати, які відображають декоративно-образотворче мистецтво Європи 16 & ndash; початку 20 століть. Ви побачите унікальну колекцію меблів, порцеляни та фаянсу. А на третьому поверсі у вас буде можливість познайомитися з українським мистецтвом 18-19 століть. Крім того, внутрішній інтер'єр також вражає оздобленням, особливо прекрасні каміни, спроектовані Себастьяном Фесингером.& Nbsp;

Коментарі