Додати до маршруту

Палац Лещинських, Кияниця

GPS координати: 51.07260132 34.90739822
Рейтинг:
1352 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Перлиною садибного будівництва чудовою Слобожанщини є палац Лещинських, розташований в селі Кияниця Сумської області.

Історія палацу в Кияниці

Палац Лещинських був побудований в 1890 році. Меценат, цукрозаводчик І. Харитоненко купив тут землю, де і побудував свій перший цукровий завод і невеликий палац, який заповідав своїй племінниці-купчисі М. Лещинской.

радянський період

В радянські часи в палаці Лещинських перебувала музична школа, а після - турбаза всесоюзного значення «Кияниця». На турбазі відпочивали приїжджі з Москви, Северодвінську, Мурманська і Крайньої Півночі СРСР. На озері надавалася можливість поплавати на катамаранах і човнах. У збережених господарських будівлях розміщувалася їдальня. Зсередини Кияницького палац переобладнали: розкішні зали і апартаменти перетворили в номери по типу гуртожитки.

палац сьогодні

Сьогодні садиба перебуває в аварійному стані. Сам палац Лещинських і службові приміщення приходять в запустіння і повільно руйнуються. Незважаючи на їх занедбаний вигляд, вони продовжують захоплювати своїм композиційною довершеністю, величчю і красою зберігся зовнішнього декору.

В даний період часу палац Лещинських в Кияниці належить Сумському національному аграрному університету. У ньому проведена часткова реставрація.

Що можна побачити в палаці Лещинських

До сих пір напівзруйнована садиба зберігає сліди колишньої чарівності. Двоповерховий палац, побудований в стилі неоренесансу, стоїть на березі озера. Садиба Харитоненко прикрашена витонченою башточкою над парадним під'їздом і декорована колонами. Будівля оточує величезний англійський парк загальною площею 56 га. Тут ростуть понад 70 видів чагарників і дерев. Особливо романтичний вид палац має з протилежного берега озера.

Збереглися господарські будівлі, невеликий флігель і міст через ставок, побудований господарями. До недавнього часу всередині Кияницького палацу можна було помилуватися залишками ліпнини і величезною з витонченими поручнями сходами, що ведуть на другий поверх.

Як доїхати

Палац Лещинських знаходиться в селищіКияниця, Що в 30 км від містаСуми. З обласного центру до селища ви можете дістатися як власним автомобілем, так і громадським транспортом. З міста Суми в напрямку селаЮнаківкаходить рейсових автобус, який буде проходити через селище Кияниця. Далі потрібно буде запитати у місцевих жителів.

Коментарі