Додати до маршруту

Головний залізничний вокзал Дніпропетровська

GPS координати: 48.47750092 35.01509857
Рейтинг:
733 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

ВДніпропетровську& Nbsp; розташовані два залізничні вокзали & ndash; Центральний і & nbsp;південний. Центральний залізничний вокзал знаходиться недалеко від центру міста і має більшу кількість напрямків. Але найголовнішою перевагою Дніпропетровського вокзалу є йогобудівлю & ndash; одне з найкрасивіших в місті. У вас не залишиться в цьому сумнівів, якщо ви побачите його в вечірній час доби. Тоді будівлю підсвічується спеціальними вбудованими лампами, які надають йому якесь таємниче велич.

Будівля центральної станції Дніпропетровська& Nbsp; було побудовано в 1884 році, коли місто ще носив ім'я Катеринослав. Таку ж назву мала і станція & ndash; & Laquo; Катеринослав & raquo ;. Однак вона не була першою в губернії. Спочатку, в 1873 році працювала станція на лівому березі Дніпра у напрямку Лозово-Севастополь. Коли було прийнято рішення про збільшення кількості залізничних колій міста і прокладки нового до станції Долинської, найкращим варіантом виявилося будівництво Центрального вокзалу на правому березі Дніпра.

Той вид, який залізничний вокзал Дніпропетровська має сьогодні, відрізняється від будинку, побудованого в 19 столітті. Вся справа в тому, що під час Другої світової війни все дороги, що ведуть з міста, були підірвані фашистами. А станція лежала в руїнах і не підлягала відновленню. У 1951 році архітектором Олексієм Душкін заново було споруджено будинок нового Центрального вокзалу в стилі & laquo; сталінського ампіру & raquo ;. Сама споруда має довгасту прямокутну форму. Посередині розташований центральний вхід у внутрішні приміщення і до залізничних колій вокзалу. Він стилізований під арку, яка повністю покрита склом. З двох сторін арки виступають два пілона, які трохи вище самої будівлі. У них розташовані приміщення для службовців & laquo; Укрзалізниці & raquo ;. З боків від центрального входу розміщені симетричні праве і ліве крила вокзалу. Вони щільно оточені величезними колонами, які вінчаються листяним декором в корінфському стилі. Там знаходяться зали очікування, кафе, довідкові, каси, а також підземний пішохідний перехід.

Будівля Центрального залізничного вокзалу є основною, але не єдиною частиноюархітектурної композиції площі імені Григорія Петровського. Вийшовши з головного входу вокзалу, праворуч ви побачите житловий будинок, який гармонійно доповнює весь ансамбль площі. Напроти нього розташований п'ятиповерховий будинок, який не має гострого кута, а поступово повертає на головний проспект міста. Навпаки самої будівлі вокзалу, ви побачите семиповерховий будинок. Його двох'ярусна структура перегукується зі структурою центральної станції. Між цими чотирма будинками знаходиться площа імені Григорія Петровського. З цієї площі ви можете дістатися в будь-який кінець міста на маршрутному таксі, трамваї або метро.

Коментарі