Додати до маршруту

Будинок-замок на Чупринки, Львів

GPS координати: 49.83172607 24.01019669
Рейтинг:
121 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Незвичайний будинок на вулиці Чупринки уЛьвовівідразу привертає увагу туристів і мандрівників. Він нагадує своїми рисами замок визволителів в Палестині, хоча насправді є простим житловим будинком, в якому живуть звичайні жителі міста.

Історія будинку-замку

Історично будинок отримав подвійну адресу, оскільки мав дві окремо стоять частини будівлі. Один з будинків був призначений для здачі в оренду, був реалізований першим, в 1900 році. Другий, нагадує середньовічний замок з фігурою лева, архітектор Юзеф Сосновський спроектував для себе. З проектом йому допоміг відомий львівський архітектор Іван Левинський. Отже, будинок-замок був побудований в 1907 році.

Сосновський якийсь період проживав в цьому будинку, але згодом продав його львівському колекціонеру Бесядецькому.

Архітектура будинку-замку

Будинок зведений в стилі псевдоготики з елементами венеціанської. В архітектурному плані привертає увагу великий наріжний балкон, прикрашений елементами венеціанського палаццо. Якщо уважно придивитися, то можна розгледіти на хрестовому склепінні залишки настінного розпису.

Тут багато хорошого залишилося. У кутовому приміщенні будівлі досі збереглася каплиця з терасою, до яких веде добре оснащена сходова клітка. Схожі в рішенні ковані металеві балкончики, розташований на башті, декоративного призначення, оскільки ним немає виходу. Вицвілі розпису аркади, ковані квітники із зображенням дивного герба.

З вулиці Генерала Чупринки видно металеву огорожу, за якою створено невеличкий сад. Перед входом можна побачити охоронця - львівського благородного лева.

Нещодавно на будівлі розмістили табличку, повідомляє про архітектурний пам'ятник. Будинки присвоєно охоронний номер 211.

Як дістатися

Будинок-замок у Львові знаходиться на вулиці Генерала Чупринки 50-52. Поруч розташовані кілька зупинок трамваїв і автобусів. У міській лікарні №5 зупиняються маршрути 2 трамваї і 41 маршрутки, а на Київській вулиці, що з протилежного боку кварталу, - маршрути трамваїв 9 і 11. Будинок розташований на перехресті з вулицею Івана Левинського.

Коментарі