Додати до маршруту

Будинок учителя в Києві

GPS координати: 50.44472122 30.51336861
Рейтинг:
1478 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Будинок вчителя на вулиці Володимирівської в Києві - це дореволюційний будова, споконвічно належало світу освіти і науки. Розкішне будинок одержав свою популярність на початку 20 століття якПедагогічний музей цесаревича Олексія. Його заснували в 1901 році і представили світу першуколекцію учнівських зборів. У неї входили найкращі роботи дітей шкільного віку, ремісничі вироби, а також приклади найбільш вдалих примірників прикладного мистецтва. Відвідавши експозицію, можна було ознайомитися з художніми творами молодих обдарувань, картинами, розписами, дерев'яними фігурками, скульптурами і так далі.

Крім виставкових залів, з 1912 року в приміщенні музею проводиливчительські конференції, семінари викладачів, Заснували читальний зал і бібліотеку. У 1917 році на території музеюрозпочала роботу знаменита Центральна радаУкраїна, головними працями якого вважаються Універсали, які розкривають суверенність держави і початок його незалежності.

З 1930-х років будівля стає Київським будинком вчителя. Сьогодні це величезнийкомплекс науково-педагогічних зборів, Десятки різноманітнихдитячих і юнацьких колективів, В тому числі художні та танцювальні. Відновлено Педагогічний музей, працює Музей Української революції 1920-х років.

Архітектором будівлі був талановитий киянин П. Альошин, який подарував будівлі стиль квітучого в той час модерну. Триповерховий комплекс має напівкруглий фасад іскляний купол, що висвітлює головний зал для конференцій. Поруч можна поглянути наКиївський зоопаркабо центральнийХрещатик.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі