Додати до маршруту

Будинок удови, що плаче в Києві

GPS координати: 50.44366837 30.52787781
Рейтинг:
2632 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Історія цього особняка почалася з покупки полтавським купцем Сергієм Аршавського землі на вулиці Графській (нині Лютеранська). Місце було обрано невипадково, аджевулиця розташовувалася в центрі Києва і була самим мальовничим куточком у місті. Тутешні будинки потопали в зелені шовковичних дерев і густих сплетеннях виноградника, даруючи відчуття самоти. Тому ця вулиця стала улюбленим місцем для прогулянок у місцевої еліти.

Відразу після операції купець замовив розробити проект нового будинку київському архітекторові Едуарду Брадтманом. Бажаючи прославити своє ім'я, Сергій Аршавкій вирішив залишити після себе шедевр архітектури і тому не шкодував грошей ні на роботу, ні на матеріали. І вже через два роки, в 1908 році на Графській красувався двоповерховий особняк в стилі раннього модерну.

Зовні будівля оброблено жовтою цеглою і оливковою керамічною плиткою, на фасаді багато ліпних прикрас з цементу, елементів з граніту і кованого металу. Таке багате оформлення надає будівлі загадковий вигляд і по сей день.

Головна прикраса будинку - статуя красивого жіночого обличчя на парадному фасаді, Яке породило безліч легенд. Дослідники досі сперечаються, кому належить жіноче обличчя: диво-птиці Гамаюн, райського птаха Сирин, Медузи Горгони або індійської богині Лакшмі. Існує також думка, що ця особа дружини Сергія Аршавского, яка сумувала за чоловіком протягом п'яти років після його смерті.

Якщо на будинок дивитися під час дощу, можна побачити, як загадковим обличчю течуть сльози. І відразу стане зрозуміло, чому маєток називають «Будинком вдови, що плаче».

У 1913 році будинок поміняв свого власника, а пізніше був націоналізований і зазнав реконструкцію. З 1994 рокуособняк став офіційною резиденцією Президента України. Сьогодні тут зупиняються іноземні делегації та гості глави держави. Для простих відвідувачів вхід закритий, але залишається можливість милуватися архітектурним шедевром зовні.

У нинішнього особняка-резиденції два парадні входи: головний - з вулиці Лютеранської, а інший - з вулиці Банкової. Дістатися до знаменитого будинку можна на метро. Найближча станція - Хрещатик. Також на Банковій знаходиться знаменитийБудинок з химерами.

Коментарі