Додати до маршруту

Будинок письменників України (Особняк Лібермана)

GPS координати: 50.44675827 30.52975082
Рейтинг:
2637 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Будівля, яку з 50-х років минулого століття було притулком для письменників всієї України, колисьбуло побудовано на замовлення колишнього градоначальника Санкт-Петербурга Федора Трепова.Після невдалої спроби замаху на його життя, цей відомий діяч вирішив піти від справ і переїхав жити до Києва.

Але господарем особняка Трепов був недовго. Років через 20 розкішний будинок викупив казково багатий цукрозаводчик Ліберман. Він перебудував особняк на свій розсуд.

Після революції у будівлі часто змінювалися господарі.Він був зайнятий штабом контррозвідки, військово-окружним комісаріатом, і навіть дитячим садом. Тут діяв Раднарком, в пам'ять про якого на фасаді довгий час красувався герб УРСР, будинок пропаганди ім. Сталіна ... Лишев 53-му році будівлю, нарешті, віддали Союзу письменників.І саме тут свій творчий шлях почали багато відомих українських письменників, такі як Ліна Костенко чи Іван Драч.

Особняк Лібермана знаходиться в Печерському районі Києва. Також на цій вулиці розташований знаменитийБудинок з химерами.

Коментарі