Додати до маршруту

Будинок Кричевського-Лебіщака, Опішня

GPS координати: 49.96197891 34.61130905
Рейтинг:
1577 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Опішнявважається центром українського гончарства. А будинок Кричевського-Лебіщака - серце цієї діяльності. Тут довгий час розміщувалася гончарна школа. Зараз в цих стінах розташувався музей.

Історія будинку Кричевського-Лебіщака

Будівля Кричевського-Лебіщака в Опішні з'явилося в 1916 році. Будинок побудований в популярному тоді архітектурному стилі - український модерн. Архітектором будинку був відомий український живописець В. Кричевський. Найпрославленіша його робота - український тризуб. У роботі йому також допомагав кераміст Ю. Лебіщака.

З 1925 року цей будинок керамістів став називатися керамічної промислової школою. Тут створювалися шедеври кераміки і гончарства. У 1929 році на базі цієї школи була утворена гончарна артіль «Художня кераміка». Навчаться майстерності місцевих творців приїжджали з усіх куточків країни. Пізніше будинок кераміки переріс в цех художньої кераміки. Але вже з 1986 року будинок Кричевського-Лебіщака діє як музей українського гончарства.

експонати музею

Під дахом музею Кричевського-Лебіщака зібрані кращі експонати української та світового гончарства. Експозиція охоплює кілька століть керамічного мистецтва.

Працюють такі виставкові зали:

  • «Кераміка Опішнянського модерну»,
  • «Гончарні візії країни»,
  • «Сучасна кераміка України»,
  • «Особиста виставка родини Кричевських» та інші.

Часто на базі музею проходять всілякі фестивалі та майстер-класи. В ході екскурсії ви зможете познайомитися з історією гончарства в Україні, побачити незвичайні керамічні вироби і дізнатися кілька секретів створення шедеврів з глини.

Як дістатися

Щоб відвідати будинок Кричевського-Лебіщака, треба доїхати до селища Опішня. Це можна зробити на рейсових автобусах і маршрутках регіонального сполучення. Найкраще добиратися зПолтави. Якщо ви їдете на власному автомобілі, зручніше добиратися по трасі Р42.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі