Додати до маршруту

Будинок Бахмутського, Полтава

GPS координати: 49.58759689 34.56073380
Рейтинг:
2178 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Однією з найкрасивіших і незвичайних будівельПолтавиє житловий будинок Бахмутського. Його зовнішній вигляд і нагадує казковий арабська палац в невластивому для наших місць мавританському стилі. За легендою, будинок побудований Бахмутським для своєї коханки.

Історія будинку Бахмутського

Існує цікава історія будівництва будинку. Письмові свідчення говорять про те, що у заможного підрядника була сім'я, однак Бахмутському її не вистачало, тому він завів собі коханку.

У 1906 році підрядник Наум Бахмутський займався спорудженням архітектурної пам'ятки -селянського банку, Який сьогодні є домом Управління СБУ. За будівництво йому була виділена певна сума, в яку входила і плата за роботу. Підрядник повинен розпорядитися коштами і заощадити певну суму в якості оплати за свою працю.

Однак Бахмутському вистачило не тільки на будівлю банку, але і на будівництво будинку для своєї «дами серця». Власник хорошого стану міг дозволити собі побудувати маєток коханці і навіть найняти туди прислугу.

У період громадянської війни Наум залишив Полтавський край та емігрував до Франції. Спорудження була націоналізована тутешньої владою і згодом перебудована для комунальних квартир.

Те будинком зацікавилися спадкоємці Бахмутського, які приїжджали подивитися на ного з Франції. Однак коли вони побачили, в якому він стані, залишили його місцевим жителям.

Не так давно будівля викупив багатий полтавський підприємець. Жителям будинку він придбав нові квартири. З тих пір унікальна старовинна споруда стоїть пусткою.

архітектура будинку

Асиметрична в плані будівля є одноповерховим і кам'яної. Фасад прикрашений стилізованими елементами мавританської архітектури. Зліва біля парадного входу встановлено декоративний мінарет.

Як дістатися до маєтку Бахмутського

Будинок Бахмутського знаходиться на старовинній вулиці Полтави - Паризької Комуни. неподалік розташованийкорпусний парк. З іншого боку кварталу є зупинка «Ляльковий театр», де проходять маршрути місцевих таксі № 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13 і 14, якими можна доїхати з вокзалу.

Коментарі