Додати до маршруту

Долина нарцисів

GPS координати: 48°10’41”N 23°20’58”E
Рейтинг:
3675 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Долина нарцисівНа перетині двох річок Тиси і Ріки розташоване місто Хуст. Його грізний замок-страж овіяний легендами. Ви опинитеся в старовину, відвідавши літню резиденцію графа Шерборна, замок «Паланок» (перша згадка про який датується ХІ ст.). З висоти Замкової гори видно біле поле квітів це єдине місце в Європі, де ростуть дикорослі білі нарциси.

Долина нарцисів - унікальне творіння природи. Єдине місце в світі, де нарцис (гірська квітка) зростає в долині всього 200 м над рівнем моря. Ви побачите казкову долину, декілька гектарів якої укриті білими квітами-сніжинками - гордими нарцисами.

Долина нарцисів є природним біосферним заповідником. Період цвітіння нарцисів щороку припадає на різний час травня.

Долина нарцисівПоява Долини нарцисів пов'язана ще з льодовиковим періодом на Землі. Тоді, після сходження криги, з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого. Згодом в низовині від сучасного Мукачева до Хуста, де росли нарциси, з'явилися дубові ліси.

Нарцис вузьколистий Латинська назва narcissus angustifolius. Південно-європейський високогірний вид. Багаторічна трав'яниста рослина заввишки 20-40 сантиметрів. Пелюстки жовтувато білі, гофрований ободок з червоним краєм. Розмножується насінням і цибулинами.

Долина нарцисів

Цвіте в травні-червні, плодоносить в червні. Поширений на висотах 1000-2000 метрів над рівнем моря: в Альпах, на Балканах, в Південних Карпатах, Середземних Морія. В Українських Карпатах - на Свидовецькому та Мармароському масивах.

Долина нарцисів

Долина нарцисів - єдине місце в світі, де нарциси ростуть у природі на висоті 180 метрів над рівнем моря. Нарцис вузьколистий - рідкісний вид, охороняється, він занесений до Червоної книги України в 1980 році. Взагалі, нарцисів існує приблизно 60 видів, 12 тисяч декоративних сортів. Всі види отруйні.

Долина нарцисів

В цілому в Долині нарцисів туристи можуть ознайомитися не тільки з одним видом, тут представлені 498 видів різних рослин, в тому числі 15 видів квітів, які занесені до Червоної Книги, 16 видів орхідей, 104 види птахів, 24 види метеликів.

GPS: 48 ° 10'41 "N 23 ° 20'58" E

Адрес: г. Хуст

Цей об`єкт у статтях

Коментарі