Додати до маршруту

Дніпропетровське училище культури

GPS координати: 48.46131516 35.05096817
Рейтинг:
44 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На проспекті Карла Маркса знаходиться Дніпропетровське училище культури. Воно було побудовано на початку 20 століття і на сьогоднішній день будівля училища є пам'яткою архітектури національного значення.
До наших днів всередині нього збереглисяунікальні інтер'єри, Виконані в стилі модерн,старовинна сходи і красивий зал, В якому раніше засідала Міська управа Катеринослава.

будівля булазведено в 1901 & ndash; 1903 роках& Nbsp;за проектом відомого архітектора Дмитра Скоробогатова. Зовнішній його вигляд нагадував європейські міські ратуші. Згідно задумом архітектора, це споруда мала стати справжнім шедевром зодчества того часу. Воно дивно гармонійно вписувалося в складний природний ландшафт. На момент споруди будівля вважалося одним з найвищих в місті, вище його були тільки храми і заводи. Здалеку добре проглядалися шість його шатрових веж. Будівля з багатою архітектурною декором було побудовано в стилі віденського ренесансу, який був на той час дуже популярним. Схожі будівлі в 20 столітті можна було зустріти в містах Центральної та Західної Європи, тому для Катеринослава воно & nbsp;стало справжньою гордістю і уособленням модернізму.

Побудоване будівля мала три поверхи. На першому поверсі розташовувався створений в 1873 році & nbsp;Міський громадський банк, Він функціонував під контролем Катеринославської думи. На другому поверсі розміщувалася бухгалтерія, а на третьому & ndash; кабінети міської голови і секретаря, канцелярія, адресної стіл, а також малий і великий думські зали. Після приходу радянської влади дума припинила своє існування і була замінена на Раду робітничих і військових депутатів. З того часу в будівліперебував виконком міської Ради народних депутатів. Пізніше виконком народних депутатів перебазувався в нову будівлю, а замість нього в 1944 році там відкрився технікум політосвіти. Через два роки він був перейменований в технікум з підготовки культурно-освітніх працівників. З 1960 року цей навчальний заклад називався культурно-освітнім училищем, а в & nbsp;1991 року воно отримало свою теперішню назву & ndash; училище культури. & Nbsp;

Коментарі