Додати у маршрут

Дніпровський державний цирк

Регіон:
GPS координати: 48.46829987 35.05369949
Рейтинг:
391 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Місто Дніпропетровськ за весь час свого існування вважався одним із центрів розвитку культури і мистецтв. Тому й не дивно, що в кінці 19 століття він став також місцем виникнення і розвитку видовищного мистецтва - циркових вистав. Не пропустіть можливість відвідати одне з шоу міського цирку, коли опинитеся в Дніпропетровську.

Будівля державного цирку побудовано відносно недавно в 1980 році за проектом Павла РафаїловичаНірінберга.У вісімдесятих роках стаціонарні спеціалізовані циркові будівлі були тільки в СРСР, Румунії та Польщі.Однак історія українського циркового мистецтва почалася задовго до цього. Спочатку для гастролюючих труп в місті було відведено спеціальне приміщення, яке пізніше отримало назву Катеринославського цирку. А вже на початку20століття він функціонував під керівництвомЖіжетто Труц - відомого італійського циркового актора і постановника. У тридцятих роках ця будівля була зруйнована, а в період Другої світової війни зник і тимчасовий цирк-шапіто. Тільки в шістдесятих роках циркове мистецтво почав своє відродження. Спочатку спеціальний будинок було побудовано на вулиці Шмідта навпроти міського ринку «Озерка». Але в зв'язку з відсутністю опалення уявлення проводилися тільки в літню пору року.

Тепер же на набережній красується унікальна будівля Дніпропетровського державного цирку. Прогулюючись по набережній вздовж річки, ви відразу помітите будови у вигляді величезного намету. Ідея архітектора ПавлаНірінберга полягала в тому, щобцирк був здатний змінювати свій вигляд. І тому днем ​​він є шатром переїзного цирку-шапіто, а як тільки стемніє, будівля набуває обрисів пробудившегося вулкана. Там, де сходяться склепіння даху цирку, піднімаються вогняні залізні звірі, в той час як сам він оточений по всьому периметру світлом ламп і прожекторів. Таким чином, оригінальна архітектурна форма і яскраве підсвічування цирку створює йому ефектну саморекламу. Ось чому ніде в місті ви не зустрінете таблоїдів про відвідування циркових виступів, досить просто піти прогулятися ввечері по Дніпровській набережній, щоб побачити справжнє видовище. Однак унікальна структура даху цирку виконує також практичну функцію. Залізобетонна конструкція намету дозволяє чіпляти важку апаратуру для виступу артистів.

Усередині цирку куполоподібний дах створює хорошу акустику. Концертний зал розрахований на 1914 чоловік. Зверніть увагу, що вхід для глядачів розміщений з боку середніх рядів, в той час як артисти мають окремий прохід. У центрі «арени» знаходитися єдиний в Україні репетиційно-постановочний манеж. Для тварин передбачені спеціалізовані приміщення: вольєри, стайні і клітини різних розмірів.

При Дніпропетровському державному цирку грає джазовий оркестр. Також тут працює балетна студія.

Цирк розташований в центрі Дніпропетровська за адресою Набережна імені Леніна № 33, куди ви зможете дістатися з будь-якого кінця міста.

 

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі