Додати до маршруту

Дермансько-Острозький національний природний парк, Острог

GPS координати: 50.28879929 26.21413040
Рейтинг:
345 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Для збереження неповторної краси Волині в 2009 році був створений солідний заповідний фонд - Національний природний парк «Дермансько-Острозький». Він охоплює територію Здолбунівського та Острозького районів Рівненської області.

Природа Дермансько-Острозького парку

Заповідна територія парку немаленька - понад 5 тисяч гектарів. Парк розташований на перетині різних фізико-географічних областей і є перехідною зоною, в якій вузька смуга ландшафтів Малого Полісся, під назвою Острозька прохідна долина, оточена природними масивами, характерними для лісостепової зони в межах Волинської та Подільської височин. Це зумовило значне багатство природних комплексів: особливу привабливість території надає наявність водойм, значні площі хвойних та листяних лісів, різноманітність рельєфу, тут зустрічається 46 видів флори і 46 видів фауни, занесених до Червоної книги України.

Завдяки всім перерахованим природним особливостям парк дійсно є окрасою не тільки Рівненської області, а й всієї України.

Що можна побачити в парку і околицях

Місцевість має величезний туристичний потенціал. Навколо парку розташовані такі історико-культурні об'єкти, як Острог, Межиріч, Новомалин, Дермань, Гурби. Історична складова місцевості тісно пов'язана з визвольною боротьбою українського народу проти поневолювачів, багато урочищ парку оповиті народними переказами і легендами.

  • відвідавши стародавніймісто-фортеця Острог, Ви будете приємно вражені величчю місцевого замку. Місто може похвалитися цікавою і давньою історією. Місцеві жителі пишаються тим фактом, що в їхньому місті було відкрито перший вищий навчальний заклад на території сучасної України -Острозька академія, Яка функціонує і сьогодні. Місто було великим культурним центром країни в 15-16 століттях. З ним пов'язано ім'я князів Острозьких, які чимало зробили для розвитку української культури.
  • У селі Новомалин знаходятьсяруїни замку14 століття, а неподалік, у селі Межиріч, вас вразить древнійСвято-Троїцький монастир, Заснований князями Острозькими в 16 столітті.
  • У Дермані ви теж зможете побачити середньовічний монастирський комплекс, історія якого своїм корінням сягає до часів Київської Русі.
  • Для цінителів природних пам'яток цікавим буде відвідування пагорба з дивною назвою Пекло біля села Буща, в якому є 9 печер, де в давнину жили люди.
  • Територія багата історичними пам'ятниками - збереглася водяний млин в селі Мости, столітні колодязі глибиною понад 60 метрів в селах Мала Мощаниця і Буща.
  • В урочищі Гурби, де відбувся найбільший бій повстанців з військами НКВД, облаштований меморіальний комплекс воїнів УПА.

Де можна зупинитися в парку «Дермансько-Острозький»

Туристичний потенціал краю дуже великий, проте використовується далеко не в повну силу. Найзручніше зупинитися в великих центрах заповідника - в Острозі або Здолбунові, де працюють готелі і хостели. На території парку зароджується зелений туризм, і за бажанням ви зможете зупинитися в одній з численних приватних садиб. Для відпочинку в наметах на природі прекрасно підходять берега озер і річок.

Як дістатися до парку

Подорож до заповідника найзручніше починати з міста Здолбунів, куди можна дістатися поїздом з Києва, Львова та Харкова. Автобуси регулярно відправляються з Рівного, Львова та Києва в Здолбунів та Острог. Автомобілем зручно рухатися по дорозі Київ - Чоп і згорнути на Здолбунів і Острог.

Коментарі