Додати до маршруту

Цитадель Батуринської фортеці

GPS координати: 51°20’33”N 32°53’13”E
Рейтинг:
3624 Переглядів 1 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Батурин вважається одним з головних політичних центрів Лівобережної України доби козаччини. Цитадель Батуринської фортеці була реконструйована практично з нуля за ініціативою президента, з нагоди річниці подій Батуринської трагедії. Початком будівництва можна вважати 2004 р

Цитадель Батуринської фортеці

Цитадель Батуринської фортеці

В першу чергу було встановлено кам'яний хрест із зображенням лику Божої Матері, який знайшли під час однієї з археологічних експедицій. Від первісної фортеці залишилися лише земляні укріплення і рів.

Каплиця Батуринської фортеці

Каплиця Батуринської фортеці

Побудована фортеця була в 1669 р і служила резиденцією трьох гетьманів: І.Мазепи, І.Самойловича і Д.Многогрішного. Ініціатором будівництва став польський шляхтич А.Пясочінскій. Цікаво, що вже за кілька років по тому цю фортецю не змогли взяти приступом польські війська під керівництвом Яна Казимира.

Батуринська фортеця

Батуринська фортеця

У 1708 р, за наказом Петра I, війська російської імперії буквально зрівняли фортецю з землею в ході каральної операції під керівництвом А. Меньшикова. Це стало реакцією на те, що Іван Мазепа вирішив перейти на сторону короля Швеції Карла XII. В ході бойових дій було знищено майже 6 тис. захисників фортеці і стільки ж мирних жителів Батурина.

Цитадель Батуринської фортеці

У свято Соборності України, яке відзначається 22 січня, у 2009 році реконструйовану цитадель було представлено ​​публіці. Нове дерев'яна споруда повністю збігається за формою і розмірами зі зруйнованим оригіналом.

Рів Батуринської фортеці

Рів Батуринської фортеці

На земляних насипах були зведені три вежі, стіна, палац гетьмана і Воскресенська церква. Церква фактично є усипальницею героїв, загиблих в 1708 г. Їх останки поховано у її крипті. З підвального приміщення церкви веде підземний хід.

Внутрішній двір Батуринської фортеці

Внутрішній двір Батуринської фортеці

Всі ці об'єкти були включені до складу національного заповідника «Гетьманська столиця». У центрі комплексу знаходиться будинок гетьмана, який служив урядовою канцелярією і житлом для глав козацької держави.

Цитадель Батуринської фортеці

Планова структура була відновлена ​​за допомогою розкопок, а зовнішній і внутрішній декор створювався за аналогією з будівлями тієї епохи. На одній з веж було облаштовано оглядовий майданчик, з якого відкривається незабутній вид на долину річки Сейм.

Цитадель Батуринської фортеці

В даний момент ведуться роботи по створенню виставки «Гетьманська скарбниця» де буде демонструватися історія грошових знаків, починаючи від перших зразків княжих монет і закінчуючи сучасною гривнею.

Батуринська фортеця взимку

Батуринська фортеця взимку

GPS: 51 ° 20'33 "N 32 ° 53'13" E

Адреса: +38 (04635) 4-86-96, 4-84-37

Контакт: м. Батурин, вул. Партизанська
Працює: 9:00-18:00, вих. - Пн.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі

  • Патріотичний Мандрівник

    від Патріотичний Мандрівник | 30 червня 2017

    Фортеця загалом справляє сильне враження. Жалко, що все це - лише реконструкція...
    0 0