Додати до маршруту

Чигиринська фортеця, Чигирин

GPS координати: 49.07818222 32.65798569
Рейтинг:
3589 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Чигиринська фортеця розташовується в невеликому однойменному місті. В історії країни він відомий як місце, з якого починалась українська держава. Адже в 1648 році в період визвольної війни український гетьман Богдан Хмельницький призначив саме Чигирин гетьманською столицею України. Фортеця розташовується в центральній частині міста на Замковій горі.

Історія Чигиринської фортеці

Перше укріплення в Чигирині з'явилося в кінці 16 століття, збудували його за наказом польського короля Сигізмунда ІІІ. Він являв собою невеликий дерев'яний замок. З причини свого географічного положення (Чигирин розташовувався на східному рубежі Польського королівства, недалеко від торгового шляху Київ - Крим) фортеця мала перешкоджати просуванню ворога на захід, углиб польського королівства. У 1677 році протягом трьох тижнів турецька армія, що складалася з 120 тисяч воїнів, безуспішно тримала в облозі фортецю, але їм так і не вдалося зломити потужні стіни міста.

У 30-х роках 17 століттязамок зазнав найбільшої перебудови. Він був укріплений за допомогою трьох рядів масивних дерев'яних стін, по всьому периметру фортеця оточили ровами і наповнили їх водою.

Коли в місто прийшов Богдан Хмельницький, він наказав перебудувати фортецю за прикладом найбільших фортифікацій Європи. Дерев'яні стіни поступилися кам'яним, з'явилися найпотужніші бастіони і рови. В результаті такої реконструкціїзамок став одним з найміцніших на території України.

Однак проіснувала в такому вигляді фортеця всього 30 років. У 1678 року місто взяла в облогу турецька армія, тривала вона довгий час і командуванням було прийнято рішення вивести з міста весь гарнізон, а саму фортецю підірвати. В результаті таких дій від замку залишилися лише камені і кілька дивом уцілілих фрагментів стін.

У 19 столітті руїни фортеці і зовсім розібрали, а на Замковій горі відкрили каменоломню.

Що можна побачити в фортеці

У наші дні на Замковій горі був розбитий парк. Він є частиноюНаціонального історико-культурного заповідника «Чигирин». Серед безлічі архітектурних і історичних пам'ятників на особливу увагу заслуговуєзаново відтворений бастіон Чигиринської фортеці. Він носить ім'я гетьмана Дорошенка. Збудували його як кутову частину замку для захисту бічних стін будівлі.

Також тут варто звернути увагу на:

На території парку розташовано і безліч інших цікавих пам'яток:

  • пам'ятник великому Кобзарю, встановлений на честь візитів Тараса Шевченка в Чигирин;
  • незвичайний і дуже мальовничий водойму з лататтям;
  • кам'яний хрест на честь захисників Чигиринського бастіону.

Також з Замкової гори відкривається прекрасний вид на панораму міста.

Де розташована Чигиринська фортеця

Чигиринська фортеця знаходиться в центральній частині міста наЗамковій горі. З одного боку від гори проходить вулиця Замкова, з іншого - Гетьманська.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі