Додати до маршруту

Чернігівський Вал (Дитинець), Чернігів

GPS координати: 51.48669434 31.30845451
Рейтинг:
6926 Переглядів 0 Коментарів 3 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Чернігівє одним з найдавніших міст України. За часів Київської Русі він був центром Чернігово-Сіверського князівства. Разом зКиєвомЧернігів став найпотужнішим військово-оборонним пунктом давньоруської держави.

Історія Чернігівського Валу

Про його героїчне минуле нагадує Чернігівський Вал - одна з найбільш відвідуваних місць міста. Він знаходиться в центральній частині Чернігова, де річка Стрижень впадає в Десну. Раніше на вершині цього земляного валу була зведена оборонна фортеця - Дитинець, яка відокремлювалася від зовнішньої частини міста глибоким ровом. їїтериторія вважалася найбезпечнішоюдля спорудження соборів, церков, будинків князів і феодалів. В кінці 19 століття все захисні пункти Чернігівського Валу були знесені, а на їх місці був побудований бульвар. Зараз на цій території розташовується більшість архітектурних пам'яток міста.

Споруди на Чернігівському Валу

Найдавнішою спорудою вважаєтьсяСпаський собор. Він був побудований в першій половині 11 століття князем Мстиславом. Разом зБорісоглебовскім храмомсобор входить до складу історичного архітектурного заповідника «Чернігів стародавній». У цих старовинних будівлях влаштовуються концерти духовної музики та проводяться виставки чернігівської архітектури, ремесла та храмової фрески. У церкві Іоанна Богослова, спорудженої на початку 18 століття, зараз розташовується дирекція архітектурного заповідника «Чернігів стародавній». Її будівля також є музеєм українських ікон.

У 13-15 століттяхкультурний розвиток Чернігова було призупиненочерез руйнівні набігів монголо-татарської орди і встановлення ярма на землях Київської Русі. Довгий час ніяких нових архітектурних пам'яток на території Чернігівського вала не зводилося.

В кінці 17 століття на південно-західному схилі було споруджено будинок, відоме як «Будинок Мазепи». За легендою український гетьман Мазепа приховував тут юну кохану Мотрю Кочубей, яка втекла до нього з рідного дому.

В'їзд в місто Чернігів прикрашаєодна з дивних архітектурних пам'яток - церква Святої Катерини. вонає візитною карткою міста. Церква розташована на височині і відділена яром. У 1715 році її звели в пам'ять про козацьке генерала Якова Лизогуба, який в 1696 році взяв турецьку фортецю Азов.

Уздовж Чернігівського Валу виставлені 12 гармат, які і до цього дня нагадують про його оборонної ролі. Кажуть, що цей подарунок чернігівцям підніс цар Петро I за їх бойові заслуги.

Що можна подивитися неподалік

Чернігівський Вал здавна став улюбленим місцем гостей міста і самих городян. Гуляючи алеями парку, ви зможете відчути дух древніх епох. З терас Чернігівського Валу туристи зможуть насолодитися видом наБолдині гориі найдавнішіЄлецький Успенський монастиріТроїцький собор. У 20 столітті в парку також були встановлені пам'ятники двом великим поетам -Тарасу ШевченкуіОлександру Пушкіну. На бульварі відкриті кафе, які радують своїх відвідувачів традиційними українськими стравами.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі