Додати до маршруту

Чернігівський колегіум, Чернігів

GPS координати: 51.48939896 31.30610085
Рейтинг:
2476 Переглядів 1 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Чернігівський колегіум вважається перлиною архітектури в стилі бароко. єпершим вищим навчальним закладомна Лівобережжі України.

Історія Чернігівського колегіуму

Будівля була зведена в 1700 році за рахунок виділених коштів Іваном Мазепою. Навчальний заклад заснований архієпископом Іоанном на основі слов'янських і латинських шкіл. Спочатку слов'янські школи розташовувалися в Борисоглібському монастирі. Пізніше для колегіуму була виділена основна частина будівлі.

Протягом 2-х років із західного боку над корпусом була побудована дзвіниця в 2 яруси, нижній ярус був для дзвонів, а у верхньому - церква Іоанна Богослова. Зі східного боку було прибудовано будівлю в 2 поверху, в якому розташовувалися трапезна і церква Всіх Святих.

Спочатку при колегіумі було відкрито 4 класу, в яких працювало всього 2 викладача, пізніше їх було вже троє. вонивчили дітей граматиці, синтаксису на латині і польському, а ще поетики та риторики. Колегіум був схожий на Київську духовну академію, куди приходили діти як духовенства, так і козаків, дворян і міщан. Вчилися тут на старослов'янській мові, латинською та польською.

У 1716 році вчителями колегіуму була переведена на слов'янську мову історія Рима Тита Лівія.

У 1749 році в трапезній відкрили філософський клас. Дітей навчали німецької, французької та грецької мов, а також геометрії, арифметиці і планіметрії.

У період 1784-1786 колегіум було перетворено в Духовну семінарію, при якійвідкрили музей церковних цінностей. У 19 столітті в зв'язку з перебудовою був знищений екстер'єр будівлі, реставрацією будівлі зайнялися в середині 20 століття.

На даний момент Чернігівський колегіум є частиною заповідника «Чернігів стародавній».

пам'ятки поблизу

На Преображенської вулиці, поруч з колегіумом, знаходятьсяСпасо-ПреображенськийіБорисоглібськийсобори,Вал, Будинок полкової канцелярії і Будинок губернатора.музей Тарновськогорозташований на вулиці Горького.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі

  • Руслан Басюк

    від Руслан Басюк | 26 вересня 2017

    Сподобався давньоруський архітектурний стиль, в якому виконана ця будівля.
    0 0