Додати до маршруту

Чорна кам'яниця, Львів

GPS координати: 49.84230042 24.03269958
Рейтинг:
2415 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У центрі історичного міста Львова на площі Ринок знаходиться Чорна кам'яниця. Це одне з найбільш цінних і прекрасних споруд площі. Його важко не помітити. Розташоване воно під номером 4.

Кам'яниця побудована, дотримуючись правила трьох вікон, коли на фасаді будинку їх не повинно бути більше трьох. Це давало право рівних можливостей, адже вікна першого поверху використовувалися для торгівлі, майстерні або реклами.

Руст фасаду кам'яниці потемнів з часом, завдяки чому вона отримала свою назву. Руст ще називають Діамантове, хоча він викладений з вапнякових блоків.

Кам'яниця була побудована в 1588-1589 роках італійським архітектором Петром Барбоном і Павлом Римлянином. Її декорування дійсно вражає своїм багатством - орнаментальне різьблення, декоративне оздоблення та рустика були використані в зовнішньому оформленні.

Крім того, фасад будівлі прикрашений скульптурами Божої Матері, святого Мартіна і апостолів, що було характерно для епохи ренесансу. Перед входом в кам'яницю є крамничка, на якій досить незручно сидіти, а призначена вона була для сторожа, і спеціально була так зроблена, щоб він не засинав.

Зараз в будівлі кам'яниці знаходиться історичний музей. Ви не тільки дізнаєтеся багато цікавих історичних фактів, але і насолодитеся прекрасним інтер'єром кам'яниці і її мармуровими елементами, витонченою різьбою.

Коментарі