Додати до маршруту

Центр відтворення зубра, Берегомет

GPS координати: 49.00000000 32.00000000
Рейтинг:
314 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На Буковині відновлюють популяцію зубрів. Еколого-просвітницький і науково-дослідний центр з відтворення популяції зубра діє в смтБерегомет.Його основне завдання - виростити молодих зубрів для випуску в природне середовище для поширення цього виду на Буковині. Адже зараз ці тварини на межі вимирання і занесені в Червону книгу.

У центрі залишився єдиний зубр

Першим в центрі оселився чоловік вагою близько 800 кг, якого купили в селі Хмільник Вінницької області. Згодом тут придбали ще й самку. Їх назвали Лютий і Марта. Правда, зараз тут залишилася тільки Березня, так як лютий помер два місяці тому від хвороби. Коли в еколого-просвітницькому центрі з'явиться новий чоловік поки невідомо, оскільки питання впирається у відсутність відповідного фінансування.

Зубр живе у вольєрі площею 1,6 га, який огороджений парканом заввишки більше двох метрів. У перспективі тут планують придбати не менше 10-15 особин, жити у вольєрі площею 80-100 га. Випускати зубрів в природне середовище хочуть орієнтовно з 2020 року.

Збереження популяції зубра, чисельність якого в Україні катастрофічно зменшується, є одним із пріоритетних завдань влади. Фахівці розробили програму, спрямовану на охорону зубрів від браконьєрів і збільшення їх чисельності. Раніше в Карпатах жила численна популяція зубрів, однак до 1923 року їх винищили.

Як потрапити на екскурсію в центр відтворення зубра в Берегометі

Час роботи:еколого-просвітницький центр по відтворенню популяції зубра відкритий для відвідувачів з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00.

За попередньою домовленістю співробітники центру проводять екскурсії також і у вихідні дні. Вартість екскурсії - 5 грн за дитячий квиток і 10 грн - дорослий.

Доїхати сюди можна на власному авто або рейсовими автобусами, які йдуть зЧернівців.

Коментарі