Додати до маршруту

Царський курган

GPS координати: 45°22’26”N 36°31’32”E
Рейтинг:
2752 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

царський курган

царський курган

З вершини гори Мітрідат в Керчі добре видно два сірих пагорба. Це знамениті Мелек-Чесменський і Царський кургани. Усередині них - кам'яні склепи, німі свідки колишньої слави Пантікапея. Обидва пам'ятники побудовані, імовірно, у другій половині IV століття до н.е.

царський курган

Царський курган - поховальна пам'яка 4 ст. до н. е. в 5 км від Керчі. Належав одному з боспорських царів, швидше за все Левконію I (389-349 рр. До Р.Х.), при якому Боспор досяг могутності і економічного розквіту. Споруда складається з похоронної камери і коридору. Стіни складені з величезних вапнякових квадратів. Довжина коридору 36 м, звід коридору утворює 11 рядів плит, послідовно нависають уступами: шлях в загробний світ простому смертному близький, але вихід з нього дуже далекий.

Царський курган був відкритий в 1837 році. Цей час в історії Керченського півострова відомий як «період золотої лихоманки». Розкопки велися під керівництвом директора керченського Музею старожитностей, Антона Ашіка.

царський курган

Всупереч сподіванням археологів курган виявився порожнім. Дослідники виявили тільки залишки дерев'яного саркофага і кілька черепків глиняного посуду.

Усипальниця була розграбована ще в давнину. Однак, судячи за величиною її та імпозантності, вважають, що в ній був похований представник династії Спартокидов - боспорський цар Левкон I (389-349 рр. До н.е.). Розмірами цей курган значно перевершує Мелек-Чесменський: висота його досягає 17 метрів, довжина кола 260, діаметр 80 метрів. Унікальною є кладка зводу кургану - ідеально рівні кола, складені з кам'яних плит насухо. Кінематографісти знаходять їх дуже придатними для неземної архітектури. У Царського кургану можна також оглянути лапідарій - різнорідне зібрання античних старожитностей: стели, саркофаги, постаменти. Під насипом висотою 17 м знаходиться високий кам'яний склеп (8,5 м). В даний час курган і сам склеп доступний для огляду.

Кам'яні балбали у Царського кургану. урочище Башадар

Кам'яні балбали у Царського кургану. урочище Башадар

Царський курган - це унікальна споруда, яка не має аналогів серед відомих пам'яток античної архітектури!

GPS: 45 ° 22'26 "N 36 ° 31'32" E

Адреса: м Керч, пoc. Аджимушкай, вул. Скіфська

Контакт: +38 (06561) 5-47-13, 2-50-61

Коментарі