Додати до маршруту

Бульвар Жванецького, Одеса

GPS координати: 46.49131393 30.73379707
Рейтинг:
2001 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У народі побутує думка: щоб мати відмінне почуття гумору, необхідно обов'язково народитися одеситом. Саме так і сталося з народним артистом України Михайлом Жванецьким.

Історія бульвару Жванецького

Раніше, до 2009 р, бульвар Жванецького називався бульваром Мистецтв, так як тут розташовується виставковий зал Одеського відділення Спілки художників. Рішення перейменувати бульвар було прийнято на честь 75-річчя Почесного громадянина Одеси - письменника-сатирика М. Жванецького. Адже всім відомо, що він виріс в Одесі і багато писав про цьому чудовому місті.

Що подивитися

У 2007 р на перехресті Преображенської вулиці і бульвару М. Жванецького встановили пам'ятник Апельсину. Можна подумати, що це просто одна з сучасних скульптур, якими останнім часом прикрашають міста. Насправді ж пам'ятник Апельсину має для Одеси історичне значення. Понад 200 років тому апельсини врятували місто, пам'ятник був встановлений на честь святкування Дня міста в 2004 р

Спочатку пам'ятник розташовувався на іншій вулиці, біляархеологічного музею, Але через 3 роки його перемістили на бульвар Мистецтв, так як експерти ЮНЕСКО порахували, що пам'ятник руйнує історичний вигляд Одеси. У народі його називають «пам'ятником хабара».

Гуляючи по бульвару, можна побачитиметалеві таблички з відомими висловлюваннями Жванецького. Але, на жаль, час і вандали зробили свою справу, сьогодні ці таблички неабияк зіпсовані, хоча вислови сатирика прочитати все-таки можна.

Ще один цікавий факт про бульварі. Літературознавці стверджують, що п'єса А. Чехова «Вишневий сад» народилася саме тут, в зв'язку з чим очікується поява нової пам'ятки - вишневого саду.

Під час прогулянки по бульвару у гостей міста може скластися враження, що тут «зупиняється час». Можливо, не випадково саме в цьому місці знаходилися колись загадкові годинник, які завжди показували 13 годин і 13 хвилин.

пам'ятки поблизу

На Приморському бульварі, 1 (370 м) можна відвідатиВоронцовський палац. За півкілометра від бульвару, по вул. Гаванною, 4, знаходиться Історико-краєзнавчий музей.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі