Додати до маршруту

Ботанічний сад Ужгородського національного університету

GPS координати: 48.61945724 22.30473328
Рейтинг:
2817 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В Україні особливе місце по праву займають пам'ятки садово-паркового мистецтва, що знаходяться під охороною держави. Один з таких пам'ятників -ботанічний сад Ужгородського Національного Університету. Він був заснований відразу після приєднання Закарпаття до України в листопаді 1945 року. Згодом, ботанічний сад став одним з кращих в країні.

Весь сад розкинувся на трьох терасах, приблизно третина його площі розташована над річкою (перша і друга тераса), решта площі припадає на частину долини. Перепад між терасами становить 22 м. Коли парк створювався, на його території вже були два фруктових саду, де росли яблуні, груші, черешні, вишні, алича, верба, ожина, шипшина, горіх і бузина. До кінця 40-х років минулого століття сад поповнився новими видами рослин. Тут ростуть японська софора, курильське бамбук, знайшлося місце для бальзамічного тополі, цукрового клена, а також їстівного каштана.

Розміщення посадок вироблялося за географічним принципом: в садує ділянки з кавказькими, китайськими, далекосхідними і американськими рослинами. Сьогодні ботанічний сад може похвалитися 3800 видами ґрунтових рослин, 1100 видами тепличних, які ростуть рослин на території парку. В саду росте близько 130 видів хвойних, а в дендрарії - близько 800 видів дерев і чагарників. Представлена ​​також гірська флора: на Альпійської гірці ростуть 150 видів рослин, серед яких і красивий едельвейс. Однак колекція парку була б неповною без представників флори тропіків і субтропіків: в оранжереї ростуть банан, папайя, евкаліпт, різні види пальм і кактусів.

Крім власне саду, на території ботанічного саду є прекрасний сквер, а по сусідству з парком проходить дитяча залізниця, яка користується ужгородцями не меншою популярністю, ніж ботанічний сад.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі