Додати до маршруту

Більче-Золотецька парк

GPS координати: 48.77952576 25.88451958
Рейтинг:
171 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Більче-Золотецька парк є пам'ятником садово-паркового мистецтва державного значення. Утворений на базі парку садиби Сапегів в другій половині 20 століття. За його немаленькою території сьогодні ростуть рідкісні види дерев і рослин, розташувався ставок, а також збереглася паркова ворота від колишнього палацового комплексу.

Історія парку

Ландшафтний парк в Більче-Золотому створений на базі садиби Сапегів в 1960 році. Його площа сягає 11 гектарів, на якій розмістилися близько чотирьохсот вікових дерев:

  • 2 тюльпанових;
  • 2 сосни Веймутова;
  • 3 чорних горіхи;
  • ялина канадська;
  • спірея верболіста;
  • магнолія падуболистная і багато інших.

З 1966 року в парку посадили нові цінні дерева і кущі, які перевезли з Гермаковський дендропарку.

На території парку також розташувався став, який живиться місцевими джерелами.

При в'їзді в село Більче-Зочлоте зліва дороги можна побачити скульптуру жінки з горщиком - «Монумент праці», створений в 1967 році.,

як доїхати

Більче-Золотецька парк знаходиться в однойменному селі Борщівського району, в декількох кілометрах від траси Борщів - Тлусте. У селі збереглося чимало пам'яток архітектури, які також варті уваги. Доїхати до поселення можна зЧертковатрасами Т2001 і Т2002. У селі Озеряни повернути праворуч і йти до Констанції. Далі рухатися прямо в село Глибочок, за яким наступне - Більче-Золоте.

Коментарі