Додати до маршруту

Вежа Стефана Баторія, Кам'янець-Подільський

GPS координати: 48.68066788 26.57443047
Рейтинг:
2043 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одна з найпотужніших веж Поділля - вежа Стефана Баторія вКам'янці-Подільському. Вона є пам'яткою архітектури і містобудування України національного значення. Її ще називають Кушнірською або Королевської.

Фахівці визнали вежу одним з видатних творів оборонного мистецтва 16 століття.

Історія вежі Стефана Баторія

Унікальна споруда була зведена в 1564-1565 роках. Керівником проекту був начальник кам'янецької фортифікації Матвій Галичанин. Спочатку вежа складалася з 5 ярусів і мала еліптичну форму.

З 1585 року до вежі добудували прямокутну прибудову. У той час впритул до башти також був прибудовано прямокутний корпус з проїздом, який мав стрілчасті склепіння. Роботи здійснювалися за участю Камеріно Рудольфіно - придворного польського короля Стефана Баторія. Звідси вежа і отримала свою назву. А ще її називали Королівської.

Після проведення ремонтних робіт в 17 столітті ремісничим цехом кушнірів вежа отримала ще одну назву - Кушнірська.

На початку 18 століття ворота, які була в башті, стали називати вітряні. За легендою, тут ще в 1711 році у російського царя Петра Першого під час візиту до Кам'янця силою вітру зірвало капелюх.

У 1780 роках комендант фортеці Ян де Вітте надстроил до башти ще два яруси, зі сходу - прямокутний симетричний корпус, а дах переробили на низьку двускатную.

У 1928 році вежа увійшла до реєстру пам'яток республіканського значення.

Свого часу вежу Стефана Баторія малювала багато художників. Серед них є відомий Юрій Химич, його твір - «Кушнірська вежа (16-18 ст.)».

Як доїхати

Вежа Стефана Баторія розташована на Старопоштовий узвозі, білятурецького бастіонуі Вітряної брами. Це недалеко від центру Кам'янця-Подільського. Сюди зручно дійти пішки або доїхати на велосипеді. До центру можна дістатися багатьма маршрутними таксі.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі