Додати до маршруту

Азово-Сиваський національний природний парк

GPS координати: 46.14211655 35.11284637
Рейтинг:
550 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Однією з визначних пам'яток Херсонської області, багатої на гарні природні ділянки, єкоса Бирючий острів. У 1993 році тут був створений національний парк. Освоєння даних земель почалося в кінці 19 століття, а більш глибоке дослідження - на початку 20.

Історія природної зони почалася в 1923 році, коли Бирючий острів був частиноюзаповідника «Асканія-Нова». Трохи пізніше частина землі сформували в заповідник «Надморські коси». Незабаром його розділили на дві природні зони, землі однієї з яких послужили створенню Азово-Сиваського парку.

Сьогодні парк являє собоюприродну зону, не займану рукою людини. М'який клімат і солончакова грунт послужили переважанню тут степових і солончакових видів рослин, серед яких зустрічаються рідкісні, вимираючі: шавлія, червець сиваський, деревій.

Крім 12 видів рослин, що ростуть тут, в Червону книгу України занесені і унікальні різновиди птахів, що зустрічаються в парку: журавель сірий і степовий, беркут, сокіл, боривітер. Нараховують понад 5 тисяч представників тваринного світу. Шляхом акліматизації територію національного парку заселяють представниками фауни, які мешкають і в інших природно-кліматичних зонах.

Коментарі