Додати до маршруту

отаманський парк

GPS координати: 49.14499664 32.33984375
Рейтинг:
464 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Отаманський парк - заповідне урочище місцевого значення, лісовий масив, що займає площу майже 400 гектарів. Розташований між селами Головківка і Медведівка. Майже всю площу парку займають лісові масиви, і тільки тридцять гектарів поля і ставки.

Цей ліс в другій половині 18 століття за заслуги в битві з татарами подарували князя Ромодановського, мав чин отамана. Звідси і походить назва урочища. З того часу і до встановлення комуністичного ладу ця земля кілька разів переходила у володіння різних власників, кожен з яких вніс свій внесок в його оформлення. Під час Другої світової війни парку було завдано значної шкоди: зокрема були винищені старовинні дуби, розриті насипи ставків, а також відбулося замулення джерел.

Статус заповідного урочища Отаманський парк отримав в 1972 році. У лісах парку ростуть багато видів дерев, чагарників і різних однорічних і багаторічних трав'янистих рослин.Серед представників тваринного світу тут можна зустріти косуль, диких свиней, лисиць, зайців, борсуків і куниць. Головною ж особливістю парку вважається природне джерело «Живун», про лікувальні властивості якого знали ще з давніх часів. Також відомо, що за його цілющу воду сюди часто приїжджали козаки і гайдамаки.

Коментарі